-57- Het is mij een behoefte namens de commandant van de brigade Grenadiers en Jagers Kolonel Scherpenhuizen deelneming te betuigen, Ook namens majoor Brinkman, mijzelf en namens de andere officieren, onderofficieren en soldaten van het regiment. Maar ook de deelneming van hem door wiens hand werd ingegrepen in de kringloop der dingen. Als laatste spreker voerde burgemeester Kroonenburg het woord. Bij 'n treffend gebeuren als dit is hij verplicht een woord te spreken. Toen de tijding van het plotseling heengaan van Piet Deutekom kwam, ging er een schok door de gemeente en was ieder onder de indruk. De ouders en de familie werden in diepe rouw gedompeld door deze verpletterende gebeurtenis. Ik hoop van harte dat God hen de kracht zal geven om het opgelegde kruis te dragen in berusting. Piet was een vrolijke en goedhartige jongen. En dat hij bij zijn kamera den goed stond aangeschreven, bewijst wel de belangstelling hier. Piet is overleden en als slachtoffer gevallen van een noodlottige gebeurtenis Er is een tweede zwaar beproefde en dat is hij, die het noodlottige schot loste. Maa'r van Piet zijn vader en moeder mocht ik het verzoek ontvangen, bij de militaire autoriteiten te verzoeken die jongeman niet te straf fen voor dit feit, omdat hij al genoeg gestraft is geworden. Het kruis zal de ouders en familieleden bijblijven, maar wij zijn er allen van overtuigd dat het kruis, de dader opgelegd, ook hem zal bijblijven, waaronder hij gebukt zal blijven gaan. Hij was een goed vriend van Piet. En zwaar zal de gedachte voor hem zijn, dat hij de oorzaak is van het sterven van zijn vriend. Gaarne zal ik aan het verzoek van de ouders voldoen en bij de mili taire autoriteiten alles in het werk stellen dat hem geen straf zal treffen. Wanneer dit namens de ouders wordt gevraagd zal dit zeker gewicht in de schaal leggen. Namens de ouders wil ik een dankwoord richten aan de militaire auto riteiten, aan dsMolenaar die tevens veldprediker is, en aan het publiek voor de grote belangstelling, die is betoond geworden. Het was het einde van een in-droeve plechtigheid. Velen verlieten diep geschokt de dodenakker. Op blz58 een foto van Piet Deutekom en een foto van zijn graf.

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 59