-55- PIET DEUTEKOM Mevrouw Vroegop kreeg enkele krantenknipsels en foto's, die betrek kin hebben op het tragische levenseinde van Piet Deutekom. Het gebeurde eind februari begin maart 1938. De soldaat Van Deutekom was gelegerd in een kazerne in Ede. Totaal onverwachts kwam een einde aan zijn leven. Tijdens zijn wachtdienst in de kazerne was de jongeman in het wacht lokaal toen een kameraad als grap zijn geweer op de Sint-Pancrasser richtte en de trekker overhaalde. De kogel maakte een abrupt einde aan het leven van de soldaat. Familie en dorpsgemeenschap ten noorden van Alkmaar werden in rouw gedompeld SINT PANCRAS Het slachtoffer van het noodlottig schot in de infanteriekazerne te Ede begraven. Een verzoek van de ouders om de dader niet te straffen. Gister heeft onder overweldigende belangstelling de teraardebestel ling plaats gehad van P.Deutekom, die door een noodlottig schot in de infanteriekazerne te Ede om het leven is gekomen. Honderden stonden langs de weg geschaard toen de stoet zich naar het kerkhof bewoog, terwijl velen te voet zich aansloten om de over ledene de laatste eer te bewijzen. Diepe stilte heerste in de rijen belangstellenden, terwijl iedereen eerbiedig het hoofd ontblootte. Op het kerkhof waren aanwezig: een vertegenwoordiger van den minister van Defensie, Overste Steenzei van der Aa, garnizoenscommandant te Haarlem, Piets compagnie-commandant kapitein Lohmeyer, zijn sectiecommandant sergeant Jansen de hoornblazer soldaat Nyhuis de burgemeester der gemeente Sint-Pancrasde E.A. Heer J.Kroonen- burg. Naast de vele bloemen van familieleden en bekenden werd de kist gedekt door een bloemstuk van het regiment Jagers, in de kleuren van het regiment. Toen de kist langzaam in het graf werd neergelaten, en de aanwezige militairen een laatste groet brachten, werd het velen te machtig.

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 57