-53- De geproduceerde turf werd aan de bevolking verkocht en uit de op brengst hoopte men het loon voor de te-werk-gestelden te kunnen be talen Drie Pancrasser raadsleden zaten in het bestuur van het project, zgn. "turfcommissie'.1 Zoals bij meerdere zaken was het raadslid Van Kampen ook hier de spreekbuis In de raadsvergadering van 12 sept. gaf hij een overzicht van het aan tal te-werk-gestelden en de daaruit vloeiende kosten. Tevens vertelde hij dat het met de verkoop van de turf niet erg vlotte, de bevolking leek deze turf wel niet te willen (men zei dat er veel zand in zat) en dit zou tot gevolg hebben dat de kosten dus niet zouden worden gedekt Volgens Van Kampen was de turf van prima kwaliteit en niet duur. Over de hoofden van de raadslieden heen, waarschuwde hij de bevolking: "Weet wel wat U doet. Koopt U de turf niet, dan ontstaat er voor de gemeente een te-kort. Dat te-kort moet U weer opbrengen in de vorm van een belastingverhoging. Mensen, en ook school-en kerkbesturen, wees toch verstandig. Brandstof moeten jullie toch kopen. Koop dus zo datr je daarmee een belastingverhoging weet te voorkomen. Het lijkt er op dat de dichter denkt dat een Gymnastiekruimte en ver gaderlokaal het café "De Driesprong" van Gerritse overbodig zal ma ken. (couplet 15 en 16) Of de suggestie in couplet 17: de burgemeester meende achteraf, dat hij geen aanklacht in had moeten dienen, juist was, betwijfel ik. Eerder meen ik dat de burgemeester dacht: Ik wou dat die Langedijker Courant wat zorgvuldiger met zijn verslaggeving omsprong. *KRELIS was een medewerker van de NLangedijker Courant. •k-k'k-k-k'k'k'k Bij de foto's op blz.54: Bovenste foto: De gemeenteraad omstreeks 1955. Staande v1nrKees Duif Szn, Jan Nierop, Jan Kloosterboer. Zittend v.l.n.r. Jan van Kampen, Piet GroenBurgemeester C.K.Kroo- nenburg, Jaap de Vries, bakker Klaas Timmer. Jan Nierop vertrok begin 1956 en werd opgevolgd door Piet Bakker, onderste foto: Het oude gemeentehuis in zijn huidige gedaante met burgemeester Jb. Kroonenburg en politie Wilbrink.

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 55