-51- Juist toen de ongerustheid en verontwaardiging een hoogtepunt bereik ten, stapte een drietal raadsleden de zaal (van Gerritse ?)binnen. Kloosterboer, Van Kampen en Schuit waagden zich in het hol van de leeuw. Bij monde van Van Kampen verklaarden zij ook niet zo enthousiast te zijn. Zij hadden evenwel vóór gestemd, omdat bij restauratie van de huidige school men vermoedelijk veel duurder uit zou zijn. "En", zo besloot Van Kampen zijn toespraak, "de christelijke school heeft ook licht en lucht nodig'.' De vergadering dringt er dan bij hem op aan om eens bedragen te gaan noemen. In een geheime zitting heeft de raad dit besproken en men wil nu wel eens opening van zaken. Van Kampen zegt dit niet te willen doen, in dezen is hij niemand verantwoording schuldig. Hierop zegt CornKloosterboereen broer van raadslid Kloosterboer: "Mij ben je wel verantwoording schuldig, want ik heb jou gestemd." Van Kampen: "Jij hebt mij niet gestemd, jij hebt op je broer gestemd, die nummer één van onze lijst was'.' In de volgende raadsvergadering uitte de burgemeester de nodige kri tiek op de gehouden protest-vergadering. Daar had men de waardigheid van de raad aangetast. Terwijl de raad heeft gehandeld zoals de raad diende te handelen. Financiële gegevens moet de raad niet voor de aanbesteding openbaar maken, dat is niet in het belang van de gemeente, openbaar-making dient na een aanbesteding te gebeuren. In de daarop volgende raadsvergadering deelde de voorzitter mee dat er een brief was binnengekomen ,die dezelfde inhoud had als een ingezonden stuk in de Langedijker Courant. Dit stuk is van een zo beledigende strekking, dat hij deze zaak bij de Officier van Justitie aanhangig heeft gemaakt. De raad kon hierin meegaan, hoewel men ook vond dat de verslaggeving van de Langedijker Courant niet al te goed was geweest en deze Cou rant daarom ook boter op zijn hoofd had, want de Courant had de voor zitter woorden in de mond gelegd, die deze beslist niet had gebezigd. Ook was het dom van de ontevreden scribent om op de berichtgeving van een krant af te gaan. Couplet 6: de raadzaal zou vergroot, en 't schoolhoofd zou naar boven In 1919 vond men reeds dat de raadzaal vergroot moest worden. Zou de gemeente zijn taak goed doen, dan moest er meer ruimte, meer armslag komen. De raadkamer was te klein geworden. Het hoofd van de school zou dan een gedeelte van zijn woonruimte af moeten staan en dat moest dan elders gecompenseerd worden.

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 53