-2- Bij De KL IN nummer 5 Het gaat goed met Oud Sint-Pancras Het ledenaantal groeit gestaag: tijdens de vrijmarkt op Koninginnedag wist Siem Wognum een dertigtal nieuwe leden in te schrijven. Dit brengt ons dichter bij de 700 dan bij de 600 leden. De jaarlijkse ledenvergadering was goed bezocht. Het zaaltje was overvol. Zelfs bij de spannendste raadsvergadering was het nooit zo druk Uit ontvangen reacties maken we op dat de KLIN erg wordt gewaar deerd. Ook in het buitenland. Een lid in den vreemde vond dat de KLIN wat erg lang op zich liet wachten en trok daaruit de conclusie dat hij wegens wanbetaling wel geschorst zou zijn.Via een bevriende kennis in Sint-Pancras liet hij weten: "De centen komen, zodra ik weer eens in Holland ben, maar ik wil wel lid blijven!" We konden hem gerust stellen. De KLIN was in de maak en schrappen doen we niet zomaar. Uit Australië vernamen we dat de vroegere melkboer van Sint-Pancras, Jan Roos, die inmiddels de leeftijd der zeer sterken heeft bereikt, nog zeer geïnteresseerd is in de wederwaardigheden van Oud Sint-Pan cras en met enkele bekenden de KLINs aan het bestuderen is. Veel nieuwe leden vragen of ze de eerder verschenen nummers van de KLIN ook nog kunnen kopen. Wel, de derde druk van KLIN nummer 1 is uitverkocht. Maar we maken nog 200 exemplaren. De kostprijs KLIN nummer 12 of 3 2,50 per exemplaar. KLIN nummer 4, vanwege duurdere druk en het plastic omslag 5, per exemplaar. Aardig is ook dat we steeds nog weer onbekende oude ansichtkaarten en foto's krijgen. Ook werden we verrijkt met enkele andere zaken, zoals de stoelen van burgemeester en wethouders ten tijde van burgemeester Van der Vijzel. Dergelijke reacties geeft aan de leden van de werkgroepen moed om verder te gaan, hetgeen ook blijkt uit de samenstelling van deze KLIN, want hieraan werkten diverse leden mee. A.B. Hiernaast een foto die Joop Vermeer kreeg van de heer Wilbrink, die in de oorlog hier als politieagent fungeerde. De foto werd vlak na de bevrijding genomen en geeft de O.D.-groep Sint-Pancras weer. Naar ons werd meegedeeld staan er o.a. de volgende personen op: J .MulderTimmerP .v .GragtW.Rol, J. Snijder ,W. Commandeur. A.Kaptein, K.de GrootPde Kraker ,K. Smit .Kuenen ,ABijpost ,Col j ier .Wilbrink W.Hogeboom.

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 4