-43- Onderwerp: wegen. Aan den Edelagtbare Heeren Burgemeester en Wethouders. 13 augustus 1868. Reeds gedurende lange jaren is algemeen erkend de groote behoefte die er bestaat om den weg door de Nollen langs Sint Pancras te be- harden Is het altijd al hoogst moeilijk geweest voor de landlieden die aan en benoorden dien weg wonen hunne producten naar Alkmaar ter markt te brengen, dit jaar was zulks bijna onmogelijk daar de aanhoudende droogte en de felle hitte den weg haast onbegaanbaar maakten. Vandaar dan ook dat er reeds voorbeelden moeten zijn dat door Lange- dijker en Haringkarspeler landlieden producten of naar Medemblik of naar Hoorn ter markt worden gebragt. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft dan ook meer dan eenmaal doen blijken dat het in den toestand van dien weg gaarne verbeetering wenscht te brengen, immers nog in 1859 heeft het aangeboden dien weg geheel voor eigen reekening te doen beharden, zoo de betrokken polderdistrictbestuuren van Oudorp, Koedijk en Sint Pancras in het voortdurend onderhoud van den weg wilden voorzien. Bleken er toen daartegen bij de beide eerstgenoemde besturen bezwa ren te bestaan zoodat de uitvoering van dat zoo nuttige werk agter- wege is gebleven wij geloven dat die bezwaren thans niet meer be staan en dat de drie betrokken polderbesturen thans allen wel dat onderhoud op zich zouden neemen, zoo de weg behard mogt kunnen wor den Wij nemen daarom nogmaals de vrijheid om den ongunstigen toestand van genoemden weg onder den aandagt van U.E.H. collegie te brengen en U beleefdelijk en dringend uit te noodigen bij het aanstaand opmaken der begrooting over 1869 in overweging te nemen of er middelen zou den kunnen worden aangeweezen om voor reekening der stad Alkmaar met eene subsidie van het provinciaal bestuur, dat voorzeker voor dat werk zoude worden verleend den weg door de Nollen langs Sint Pancras te beharden. Reeds meermalen, dit is U bekend, zijn in onze gemeente poogingen aangewend om de omliggende gemeenten tot meedewerking aan te spooren om door geldelijke bijdragen tot de uitvoering van dit werk te geraaken. Daar deze poogingen echter altijd zijn mislukt, blijven wij deze zaak met aandrang U aanbevelen. Met de kennisgeeving dat het gemeentebestuur van St.Pancras niet on- geneegen is zoo noodig door eene subsidie te verleenen te toonen dat hem ernst is om in den toestand van dien weg verbeetering te zien koomen. Burgemeester en Wethouders van Sint Pancras, P.Nobel

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 45