-33- ZWEMMEN BIJ DE SPOORBRUG II Een leuk initiatief - dat zwemgebeuren De bekendste plekjes waren toch wel: bij de eerste brug op 't Daalmeer pad, bij Burger in dat wijde, maar niet. diepe water achter 't Vennetje ('t Veeniesie, voor kenners), in de Ringvaart tegenover de molen, en dan de allerbekendste: de spoorbrug. Die bij de molen verloor zijn belang een beetje toen iets verderop, in Broek, dat "echte zwembad openging. Ene Pauw was daar de baas Tegenover de molen zwommen wij vaak onder toezicht van meester Kortle ven. 's Avonds waren daar de "oudere", Jan Verweel bijvoorbeeld. Van hem is er nog een waar verhaal: de jongens ontdekten op zijn on derbroek nogal duidelijke bruine vlekken, vanaf die tijd heette hij Jan Poep Op de E.O.-film van vorig jaar sta ik daar nog op de spoordijk en ver telde ik hoe we altijd twee soorten wedstrijden hadden daar: er in dui ken en pas aan de andere kant weer boven komen en met een steen er over gooien. Paul Kok kon dat goed, mij lukte het niet (nog steeds niet) Bij de spoorbrug was het grote gebeuren: zwemmen, duiken, voorbijvaren de boten "enteren", de meeste schippers werden erg boos. Springen. Er was een tijd dat ze met van die grote paraplu's kwamen en van de hoge loopbrug sprongen. Vooral Jan Mulder van de Bovenweg en Jaap Bruin van de bakker aan de Benedenweg, deden dat. 't Ging nooit goed, het ding ging altijd stuk (naar boven opwippende baleinen) voordat ze bij het water kwamen. Modderfestijnen kwamen vaak voor: in 't riet langs de kant of uit het slootje, waar we ons meestal uitkleedden. Dat was ten westen van de spoorbaan, voordat het pad de spoorbaan kruiste ging je rechtsaf. Gepest werd daar helaas ook: kleren verstoppen, "burgemeester" maken (altijd van de minder populaire jongens) Dat zijn zo een paar gedachten. Graag blijf ik op de hoogte van evt. gebeurtenissen en hoop ik te ko men- maarwat is 't water nog koud in juni.Tenminste voor oude mannetjes, zoals ik. Nou ja... tot ziens en 't beste, Anne v.d.Bijl, Frisialaan 24, Harderwijk, tel 03410-17844

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 35