rande:^. lü-eet&ecidÜ Huismoeders lees dit! Kalfsvleesch. H. W. H. PLOEG, Tel. 225 Tel. 225 Sint Pancras -30- KOEDIJK 23 februari 1932. Hedennacht omstreeks 1 uur heeft een hevige brand gewoed in het café van Jn.Oud, gelegen nabij de spoor weghalte St.Pancras. Het vuur greep zeer snel om zich heen en maakte het de bewoners haast onmogelijk om te vluchten. Heldhaftig was het optreden van de moeder en het oudste kind, een 16-jarige zoon. Inmiddels had het vuur zich ook medegedeeld aan de naaststaande boerderij van de heer M.van Stip- periaan. Dit perceel stond tijde lijk onbewoond, daar de heer S. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen was geroepen en zijne echtgenoote met de kinderen bij Verwachting, geldig tot den avond van 24 Februari Matige Westelijke tot. Noordelijke wind; zwaarbewolkt tot betrokken; waarschijnlijk eenige regen of natte sneeuw; later iets kou der. Gehakt per 5 ons f0.30 per 4 pond f Lappen per 5 ons f 0.35 oer 3 71 pond fl.— «tukjes per 5 ons fÖ.35 Kluiven per 5 ons f0 20 Oesters per 5 ons fO.öC 3 pond Kalfs- en Varkensgehakt - 0.80 3 pond Varkens Carbonade -1.- 3 pond Varkenslappen - 1. 4p. Doorregen Varkenslappen - 1.00 5 pond vet Rookspek - 1 00 familie was gaan logeeren. Vee was niet aanwezig. Beide perceelen zijn tot de grond toe afgebrand. Naast het café bevindt zich een danstent, die geheel van hout is opgetrokken, doch deze kon worden behouden. Hedenmorgen was van beide wonin gen niets meer over dan eenige, nog rookende puinhoopen, hetgeen een troostelozze aanblik oplevert. De oorzaak van de brand is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Van de zijde der Alkmaarsche brand weer wordt in dit geval op de betreurenswaardige omstandigheid gewezen, dat Koedijk niet bereid bleek een overeenkomst met Alkmaar inzake hulpverleening bij brand, te sluiten

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 32