-21- In het Oudejaarsnummer 1938 van de Alkmaarsche Courant kon men lezen over de grote Uitbreiding van de Duitse Duikbootvloot Vragen in de Tweede Kamer of de regering joodse vluchtelingen naar Duitsland terugstuurde en of de regering wel wist dat deze mensen in levensgevaar verkeerden maar ook een verslag van de raadsvergadering, op 30 december ge houden. Bij de ingekomen stukken was een dankbetuiging van koningin Wilhel- mina voor de Haar door de Raad gestuurde gelukwensen in verband met haar 40-jarig regeringsjubileum. Maar de vergadering was belegd om het gebouw in gebruik te nemen wat gepaard ging met een zekere plechtigheid, al weet men hoezeer de burgemeester gekant is tegen alles wat officieel genaamd mag worden Aan de geheel gevulde vergrote raadzaal vertelde gemeenteopzichter D. Bruin dat de bescheiden burgemeester aanvankelijk voor een sober verbouwingsplan was. En als dit was verwezenlijkt, zou men spoedig weer ruimtegebrek hebben gehad. De geraadpleegde archi tect ir. Keesman vond een nieuwe kap en een kluis noodzakelijke aanvullingen. Timmerman A. Schram, loodgieter P.Groen, schilder J.van Graft en de stoffeerders C. de Pee en Jb. Mulder leverden een prima stuk werk, evenals de tuinman Jb. Groen. De verslaggever vindt tenslotte dat dit nieuwe raadhuis voor een kleine gemeente zeer zgker een begerenswaardig gebouw is. PETER DE SMETH. Na het gebouw de mens, die in dat gebouw (school en schoolhuis) werkte en leefde. Nu zijn er natuurlijk een heel stel schoolmeesters geweest. Boven dit artikeltje staat de naam van één hunner, hij leefde in de tijd dat het gebouw nog luisterde naar de naam "het regthuys". 'k Koos hem uit, omdat ik zijn naam meerdere malen ben tegengekomen en ik hem, bij mijn eerste ontmoeting, niet geheel juist heb ingeschat. In KLIN nr. 2 staat een artikeltje, gebaseerd op een kasboek van de diaconie der N.Hervormde Kerk. Het kasboek spreekt van "betaald aan meesterloon voor Aaltje Pieters'' Omdat de bewuste Aaltje ziekelijk was, ligt het voor de hand om te denken dat de diaconie haar dokterskosten betaalde.

De Klin - Sint Pancras | 1990 | | pagina 23