Jan Sinnige Jan Anthonius Aloysius Sinnige Een geboren handelaar Zijn vader stierfin 1930 toen Jan nog maar dertien was. Na de lagere school, nog voor de oorlog begon, moest hij de kost ver dienen voor zijn moeder, broers en zussen, totaal 12 personen. Hij bleek een geboren onderhandelaar die overal brood in zag en zijn waren goed wist te verkopen. Hij trok West-Friesland door met, ofop zoek naar, handelswaar. In 1941 verkocht hij 10 pond koffie aan particulieren. Omdat koffie op de bon was werd dit als zwarte handel beschouwd. In het verzet Begin 1942 ging hij met zijn eerste vrouw in Schagen wonen aan de Regentenstraat 63. Vanuit Schagen reisde hij vaak met de trein naar Alkmaar. In de trein leerde hij Gerrit Sloof at Jan Sinnige in het verzet in de Noordkop een belangrijke rol had, moge blijken uit onderstaand artikel. Toch kom je zijn naam in de wijk Muggen burg niet tegen. Ten tijde van het vaststellen van de straatnamen was Jan Sinnige nog springlevend. Het stadsbestuur van Schagen had eerder besloten dat voor de naamgeving uitsluitend reeds overleden personen in aanmerking zouden komen. 8 Naar aanleiding van het arti kel over het verzet in Scha- gen kreeg de redactie het volgende artikel toegezonden van dhr Peter Hoogerdijk. De redactie bedankt hem voor deze nuttige aanvulling. Geboren te Akersloot op 28 september 1917. Overleden op 9 juni 2003 te Oostzaan en begraven op 13 juni 2003 te Zaandam. Getrouwd in Oude Niedorp op 17 februari 1942 met Adriana Maria van der Kroon en gescheiden op 22 augustus 1951. Na de oorlog voor de tweede maal getrouwd met en gescheiden van waarschijnlijk Paula Donkers. Voor de derde maal getrouwd te Bussum op 25 septem ber 1962 met Anna Hermana Boekel. Beroep: handelaar/zakenman. Verzetsnaam: Jan de Vries

Kakelepost - Schagen | 2020 | | pagina 8