ft Van wanneer dateert de foto? Door deze feliciteeren wij jelui hartelijk met het feest van deze dag. Vanmiddag komen we het nog eens persoonlijk doen. ‘t Zal vanmorgen te druk loopen. Hartelijke groet, Adolph en Gon Mol uit Paulus de Boskabouter zou zeggen: graven maar weer. Een mazzeltje is de voornaam Adolph. Die kwam hier zelden voor. In combinatie met de plaatsnaam Schagen geeft hij op de website WieWasWie maar twintig zoekresultaten, waarvan er vee Adolph Schut de hoofdverdachte en, naar al meteen blijkt, de dader. Want hij was getrouwd met Hillegonda Maria Vlaming (1872-1955). Adolph en Gon, in één keer raak. Daarmee is vraag 1 beantwoord. Kunnen we er ook achter komen welke geliefde broer/zwager en zus/schoonzus zij hier gelukwensen? En waarmee? Broer en zus worden allebei gefeliciteerd. Het zal dus niet om een verjaardag zijn gegaan. Ook de geboorte van Op de foto links (1) ziet u een opname van de Bierkade, gemaakt door de Schager fotograaf R. J. Brügemann. Weer luidt de vraag: van wanneer dateert de foto? Hij staat op een ansichtkaart waarop de volgende boodschap is geschreven: Camerahoek Van deze kant van de Bierkade, Schagen’s westelijke in- en uit- vaarroute, zijn diverse foto’s bewaard gebleven. De meeste zijn vanaf de daar liggende brug(gen) genomen, zodat de fotograaf ;rtien Adolph Maria Schut (1868-1921) betreffen. Dat maakt boven het water stond. De foto’s zijn min of meer aan elkaar gelijk. En toch ook weer niet, want de camerahoek verschilt. Enkele - waaronder Foto 1 - zijn van laag boven het water geschoten, andere (zie bijvoorbeeld Foto 2) van grotere hoogte. Voor dat verschil is een verklaring. De Schager Courant van 3 augustus 1905 doet verslag van de raadsvergadering en schrijft: 'Van den heer D. Hartland was een adres ingekomen, om voor zijn perceel aan de Loet, over het vaarwater, een vaste brug te mogen ma- een kind lijkt afte vallen. De tekst is er niet naar; welk kraamhuis ken van 2 M. hoogte boven den waterspiegel en 4 M. doorvaartwijdte. wordt op de dag van de bevalling platgelopen? De feestdag Adressant somt verschillende bezwaren op die er voor hem moet haast wel een huwelijk betreffen, of een huwelijksjubileum. verbonden zijn aan een draaiende brugzooals die er nu is. B. en Wstel- DolfSchut had toen hij in 1892 met zijn Gon trouwde vijfnog len voor, op dit adres gunstig te beschikken, maar de doorvaarthoogte levende broers en zussen. Gon Vlaming had er één. Aan wie van te bepalen op 2.15 M. Dirk Hartland boerde vanaf1899 op de zes (en zijn ofhaar partner) was de prentbriefkaart gericht? Bierkade 1. Hij wist van wanten, dus hij zal de draaibrug (Foto I '7F* 1 - f l'- *^3 Geliefde Broer en Zus, 4 2. Demping van de Loetersloot in 1936, gefotografeerd vanaf de (hoge) vaste brug die Dirk Hartland eind 1905 liet bouwen. Foto Niestadt-collectie, Zijper Museum, Schagerbrug.

Kakelepost - Schagen | 2020 | | pagina 4