Van de voorzitter Inhoud Volop herfst op deze eerste zondag van november. De lock down is nog niet volledig, maar het ziet er somber uit. We zitten middenin de tweede Coronagolf en op de een ofandere manier lijken we als samenleving er niet in te slagen het virus een halt toe te roepen. Het is voor de economie en het welzijn van de mensen te hopen dat de verspreiding van Covid-19 snel ingedamd kan worden. Wel is dit jaar de tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog in Muse- umboerderij Vreeburg van start gegaan. Op afspraak is het mogelijk om met kleine groepjes het museum te bezoeken. Het geeft toch even de mogelijk heid tot een leuk en educatiefuitstapje, zonder daarvoor een reis te moeten maken. Het is zeker de moeite waard hier nog kennis van te nemen. Ons winternummer van de Kakelepost staat boordevol nieuwe informatieve verhalen. Zo komt een recensie langs over een voetbalboek, krijgen gevelste nen van transformatiehuisjes betekenis, krijgt de oorlogsstrip’ een afronding, wordt Jan Sinnige belicht en de bevrijding van Schagen. Daarnaast komen ook nog de vaste rubrieken langs. Vast en zeker weer de moeite waard om het blad geheel te lezen. We hopen dat u de komende, lastige tijd goed door komt. Pas op uzelf en uw naasten en blijf gezond! Als gevolg van alle beperkingen staan ook onze activiteiten op een heel laag pitje. We hadden veel op stapel staan in het herdenkingsjaar 75-jaar bevrij ding, maar tot enige uitvoering zijn we niet gekomen en zullen we ook dit jaar niet komen. De meeste geplande activiteiten schuiven we door naar 2021. Misschien hebben we als samenleving dan de beschikking over een vaccin, waardoor we weer enigszins normaal kunnen samenkomen. 18 Geen schoolgebouwen in Scha gen tijdens Tweede Wereldoorlog Robert Witsen 6 Historische gevelstenen op oude transformatorhuisjes Robert Witsen 22 Krijg de tering! 23 De haarhamer 24 De bevrijding van Schagen 8 Verzetsman Sinnige 13 Schagen in oorlogstijd Paul Stoel 17 Boekbespreking 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Van wanneer dateert de foto? Peter Groenveld Onze jaarvergadering, die we normaal in april houden, zou wellicht in no vember plaatsvinden, maar ook nu is het niet mogelijk. Als bestuur hebben we besloten de jaarvergadering van dit jaar en komend jaar te bundelen en te houden in april van 2021. Op aanvraag via kakelepost@gmail.com kunnen we eventueel wel de jaarrekening 2019 leveren. Door een grote verandering van de gang van zaken hadden we iets te laat door dat de uitgestelde Rabobankactie in oktober van start ging. De aanmel ding hebben we alsnog gedaan, zodat we een deel van de actie mee konden draaien. Wellicht hebben we toch nog het een en ander aan financiële good will gekregen van deelnemers aan de actie. Adrie Pater 3 Ton Smakman Martin van der Jagt Philip van der Zee Peter Hoogerdijk Ton Smakman

Kakelepost - Schagen | 2020 | | pagina 3