Van de voorzitter Inhoud 'Ml IIHJ f.ft nd In memoriam Alles om ons heen staat in het teken van de pandemie. Het Covid-19 virus heeft ons danig in zijn greep en het blijkt een stevige. Na de aanvankelijke intelligente lock-down is een slimme herstart geboden. Voorzichtig zien we dat er allerlei activiteiten weer worden opgestart. Alles gebeurt met de nodige terughoudendheid, want een tweede Coronagolfligt op de loer. In het bestuur van de historische vereniging moesten wij ook onverwacht afscheid nemen van ons gewaardeerde bestuurslid Jan van Opzeland. Zijn verscheiden was niet het gevolg van Corona, maar te wijten aan zijn hart dat het begaf. Plotseling was het wel en we verliezen in hem, naast een hartelijk mens, ook een prima kracht in het bestuurlijke werk aan de Nieuwe Nes. Zijn inspanningen en werklust zullen we missen. Jan van Opzeland In de komende tijd houden wij, zo goed en zo kwaad als het gaat, u op de hoogte van het wel en wee binnen de vereniging. Mochten er toch nog ac tiviteiten plaats vinden dan laten we u dat weten via de beschikbare kanalen van mail, website, Kakelepost en krant. Voor de komende tijd wens ik u veel wijsheid en geluk. En natuurlijk: Blijf gezond!! Ondanks de lastige situatie is de redactie er in geslaagd een mooi nieuw nummer voor u te maken. Na het prachtige bevrijdingsnummer hebben ze de draad weer opgepakt. Deels blijven de bijdragen in het herdenkingsjaar over aan oorlog verwante zaken gaan, zoals het verzet en in de strip. De Landbouwtentoonstelling in 1920 komt langs. Al met al weer een mooi nummer. Nee, het houdt niet over in deze bizarre tijd. Waarschijnlijk krijgen meerdere mensen in uw omgeving te maken met ziek en zeer in de directe omgeving. Het is bijzonder moeilijk te accepteren in deze tijd dat er afstand moet worden gehouden in soms schrijnende gevallen, waarbij je juist nabijheid verlangt om een afscheid dragelijker te maken. Voor ons als historische vereniging betekent het in ieder geval dat al onze activiteiten nog steeds op een oor liggen. De jaarvergadering, aanvankelijk gepland in april en vooralsnog verschoven naar midden november, moeten we voor dit jaar misschien wel helemaal skippen. Lezingen kunnen we voor dit jaar sowieso wel vergeten met alle voorzorgs maatregelen, waaraan voldaan moet worden. Dan heb ik het nog niet eens over de kwetsbaarheid van onze leden als we kijken naar de gemiddelde leeftijd. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Landbouwtentoonstelling 1920 nationale publiekstrekker Robert Witsen 15 Aladdin kacheltje 16 Verzet in Schagen 20 Albert van Beijeren van Schagen en Adriana van Nijenrode Deel 2 Karel Numan 11 Schagen in oorlogstijd 9 Van wanneer dateert de foto? I M Es i J Fred Timmer Adrie Pater 3 Op 16 juni 2020 is ons mede-bestuurslid Jan van Opzeland overleden. Voor ons plot seling. Jan was geopereerd, maar het ging volgens de berichten, vrij goed met hem. Jan was monter, praktisch en vooral trouw. Hij was er altijd; of het nu ging om een lezing, een bestuursvergadering of de werkavond op maandagavond in de Nieuwe Nes. En als hij een keer verhinderd was, kwam er steevast een berichtje. Jan hield van een praatje en van opruimen. De tijdschriften en de daarvoor bestemde kast waren zijn domein; naar de archiefzol- der mocht hij, vanwege zijn slechte heup, niet. Zo af en toe waren er lange gesprek ken in verband met zijn genealogische zoektocht naar familieleden. We zullen hem, vooral op de maandag avonden, missen. Martin van der Jagt Philip van der Zee Paul Stoel Peter Groenveld tik r*

Kakelepost - Schagen | 2020 | | pagina 3