1 Aangetekende brief verzonden door verzorgingstehuis Christoffelhof. Ze waren de enigen en Koningin Victoria was wereldberoemd. Nog altijd hebben Britse postzegels geen landsnaam, maar als identificatie een portret van de regerend vorst. aanzienlijke tijdwinst op. De postbesteller hoefde immers niet meer afte rekenen op het ontvangstadres. Het idee van Rowland Hill werd door het Britse parlement om armd en door koningin Victoria goedgekeurd. Op 6 mei 1840 werd de allereerste postzegel ter wereld op een briefgeplakt. Zo kwam in Groot-Brittannië de beroemde ‘Penny Black’ in omloop. Het was de eerste postzegel ter wereld met een uniform brieftariefi In eerste instantie werden de postzegels gedrukt in Belgen sneller dan Nederlanders Andere landen hadden al snel in de gaten dat de Engelsen een geweldige innovatie tot stand hadden gebracht. Een inspecteur Rowland Hill uitvinder postzegel Het was de Engelsman Sir Rowland Hill die in 1837 een systeem bedacht om de kosten vooraf te laten betalen door de verzender. Als betalingsbewijs kocht de afzender bij de postvervoerder een stukje papier met daarop vermeld de met een schaar uit het vel knippen. Ook waren de vellen onge gomd. Het verzendwaarde-bewijs werd met lijm op het poststuk geplakt. Omdat Groot-Brittannië de pionier was in postzegel- cepteren. Dan bleefde vervoerder met de post zitten, zonder dat land, dragen hun uitgiften vanafde start in 1840 geen landsnaam. de kosten verrekend konden worden. Koeriers- en bodediensten bestonden al eeuwenlang. Kenmer kend was dat niet de zender, maar de ontvanger de verzendkos ten moest betalen. Voor overheden en bedrijven was dat niet zo’n probleem, zij calculeerden de kosten wel in binnen hun bedrijfsvoering, maar voor particulieren of mensen met een be scheiden inkomen was het aan de deur krijgen van een poststuk vellen die niet geperforeerd waren. Men moest een postzegel een vervelende financiële verrassing. Ook voor de bezorgdienst was het soms een zure ervaring als de ontvanger bleek te zijn verhuisd ofals de geadresseerde het poststuk weigerde te ac et de sluiting van het postkantoor aan de Nieuw- verzendkosten. Daarmee was Rowland Hill de uitvinder van de straat in 2009 is het specifiek stempelen van het postzegel. Indien een geldig exemplaar met de juiste waarde op postverkeer in Schagen geschiedenis geworden. Met het poststuk was geplakt, dan was de ontvanger gevrijwaard van de teloorgang van het postkantoor is een stukje van de kosten. Nog los van dit feit, leverde het ook de postdienst een unieke 140-jaar postidentiteit van Schagen verloren gegaan. Een terugblik op de lokale postbezorging en typische ‘post-kussen’ uit Schagen sinds 1869. 14 'Post-kussen uit Schagen 140 jaar geschiedenis De Schagen puntstempels uit de 19e eeuw zijn herken baar aan het nummer 94. De post kon vroeger snel zijn. Deze dienst-briefkaart werd op 13 juni 1895 om 12 uur namiddag gepost in Zuid- Scharwoude. Postkantoor Schagen stempelt nog dezelfde dag af voor ontvangst om 6 uur namiddag. De Britse 'Penny Black' uit 1840 was de eerste postzegel ter wereld. 5 CKNT

Kakelepost - Schagen | 2020 | | pagina 14