Stadsquiz 75-jaar bevrijding Jaarvergadering 2020 'Archeologie in Schagen en omgeving' jaar Activiteiten in het Pauze Klaas Kleine Jan van Opzeland Agenda U kunt zich voor de stadsquiz aanmelden via kakelepost@gmail.com. Een team mag bestaan uit maximaal 4 personen en de deelname voor leden van de Historische Vereniging is geheel gratis én daarbij krijgt u het eerste kopje koffie cadeau. Wilt u bij uw opgave ook uw teamnaam doorgeven? Aanvang 20.00 uur. Op dinsdag 12 mei 2020 is het precies 605 jaar geleden dat Schagen van graafWillem VI stadsrechten ontving. Een gebeurtenis die de Historische Vereniging Schagen niet zomaar voorbij wil laten gaan. Daarom vieren wij op vrijdagavond 15 mei Schagens 605e verjaardag in ’t Oude Slot aan de Markt. Dit doen we door deze avond een stadsquiz te organiseren. Een leuke quiz met open- en meerkeuzevragen over het heden en verleden van onze mooie stad. De vragen kunnen uit eenlopen van vragen over het verre verleden, vragen over sport, cultuur en bekende per sonen, tot en met vragen over de plaatselijke horecagelegenheden. Bestuursverkiezing: Lezing Carla Soonius: 13 Op vrijdagmiddag 8 mei de aankomst van een regiment troepen in originele legerkleding en in authentieke voertuigen. Zij slaan een kampement op bij het Slot en zijn ook de hele zaterdag 9 mei nog te bewonderen. Wellicht trekken zij zaterdag ook nog in optocht door Schagen. Een mooi beeld van hoe de soldaten leefden eind WOII, aldus organisator Niek Jan Grooff. Stadswandeling Tweede Wereldoorlog. In navolging van de stadswandeling op 5 mei 2019 komt er in dit Bevrijdingsjaar een soortgelijke wandeling. De precieze datum volgt nog. Schagen heeft in ieder geval wel wat plekken te bezoeken, zoals oude bunkers, restanten van de keermuur, plaatsen waar de prikkel draad versperringen waren, de struikelstenen met de geschie denis daarachter enz. Een tocht vol wetenswaardigheden. Kennisquiz van Schagen, in het kader van 605 jaar Stadsrech ten. Vrijdagavond 15 mei 2020 in het Oude Slot. Acht ronden van tien vragen, elke ronde heeft een thema. Daarnaast is er nog een fotoronde. In het Oude Slot is plaats voor 55 zitplaat sen en ca. 20 personen aan statafels. Eerste kop koffie is van het huis. Team bestaat uit max. 4 personen. Voor leden is de deelname gratis, niet leden tellen 2 euro neer. Fietstocht langs historisch interessante punten uit de 2e wereld oorlog op 6 juni. Fred Timmer Niek-Jan Grooff aftredend en herkiesbaar aftredend en herkiesbaar aftredend en herkiesbaar aftredend en herkiesbaar aftredend en herkiesbaar aftredend en herkiesbaar aftredend en herkiesbaar aftredend en herkiesbaar aftredend en herkiesbaar Voor leden toegang gratis. Niet leden 5, 1. Opening door de voorzitter 2. Mededelingen van ingezonden stukken 3. Verslag van de jaarvergadering 2019 4. Jaarverslag van de secretaris 5. Financieel verslag 2019 en begroting 2020 6. Verslag kascontrolecommissie 7. Verkiezing kascontrolecommissie 8. Bestuursverkiezing 9. Rondvraag 10. Sluiting Woensdag 15 april 2020 Aanvang 19.30 uur Nieuwe Nes, Schoenmakerspad 1 Voorzitter: Adrie Pater Secretaris: Theo Kooijman Penningmeester: Ton Smakman 2e Penningmeester: Ruud van de Pol ledenadministratie: Antje de Boer bestuurslid: bestuurslid: bestuurslid: bestuurslid:

Kakelepost - Schagen | 2020 | | pagina 13