Geschiedenis in WW B-Bll ^^"schagen" Wel een heidens karwei en dat in de zomermaanden als er niemand beschikbaar is. En dan werd er ook nog gesteld dat het eigenlijk al in september klaar moest zijn. Eerst maar eens kijken ofhet haalbaar is, was het eerste antwoord. Hebben we de plaat jes? Ja, wist onze fotobeheerder Ruud van de Pol te melden. En hoe gaan we dat aanpakken? De eerste reacties van de oudste leden met de meeste ervaring in onze vereniging waren afhou dend. Zelf zag ik wel mogelijkheden, maar enige medewerking was dan wel nodig. Gelukkig vond ik bij redactielid van de Kakelepost Robert Wit sen een meer dan gewillig oor. Met hem, communicatieman in hart en nieren, kon ik sparren over de opzet en de aanpak van het project, want die vorm had het inmiddels wel aangenomen. Na mijn vraag ofhij enkele rubrieken van de 15, die ik inmid dels samen met de secretaris Theo Kooijman had verzonnen, voor zijn rekening wilde nemen en hij direct voor vier van de rubrieken tekende, begon ik vertrouwen te krijgen dat het al lemaal wel mogelijk was op de korte termijn. Robert kwam snel over de brug met de teksten voor de Treinen en Middenstanders. Al snel volgden Monumenten en Wijken. De teksten waren echter niet het grote werk, maar de foto’s met onderschriften. Ook daarin was Robert geweldig. Hij produ ceerde bij de rubrieken Treinen en Middenstand vrijwel alle fotos met bijschrift. Kijk, daar had ik bijzonder veel aan. Dat nam werk uit handen. Voor Monumenten en Wijken had ik ze reeds vergaard. Alles bij elkaar een werk waar je u tegen zegt. Ik schakelde ook Gonno Leendertse van het bestuur van het Zijper Museum in voor teksten over beeldbank Niestadt en zijn makers. Ook hij kwam over de brug. Alles liep uiteindelijk goed zo dacht ik, maar ik had buiten het colofon gerekend. Daar stond niet zoals ik had gevraagd een verwijzing in naar de Historische Vereni ging en zijn makers, maar slechts een verwijzing naar mij. Dat gaf mij een naar gevoel en doet de medewerkers aan het album, zeker Robert Witsen en Theo Kooijman zeer te kort. Heel ver velend voor ons, maar het viel niet meer terug te draaien. Ook vervelend omdat de verwijzing naar Beeldbank Niestadt was weggevallen. Gelukkig stonden de fotografen nog uitge breid in het laatste artikel als de fotografen van Schagen. Fred Timmer schreefuiteindelijk Vervoermiddelen en Schager Markten en leverde daar ook foto’s bij. Soms krijg je als Historische Vereniging vragen waar je niet direct een weg mee weet. Theo en ik waren intussen voor de andere rubrieken de foto’s aan het vergaren. Theo schreefook nog Op weg in Schagen en een deel Winters van vroeger. Ton Smakman schreef Kerken en Horeca. De foto’s voegde ik bij. De regie van het geheel, de contacten met de producent en meebeslissen over de vormge ving berustte bij mij en ik schreefook de introductietekst en de rubrieken, Folklore en Scholen en redigeerde en vulde de an dere stukken aan voorzover nodig. Verder voorzag ik alle foto’s van onderschriften, waar deze ontbraken. Philip van der Zee bracht de Belangrijke personen voor Schagen in met foto’s en Zo kregen wij het verzoek om in het kader van een actie van Albert Heijn een album te helpen samenstellen over Schagen door de jaren heen. De verbeelding van Schagen moest dan gestalte krijgen in historische plaatjes met onderschrift die in de vorm van stickers in een mooi album zouden zijn te plakken. Rubrieken zouden richting geven aan bijpassende teksten en foto’s over het Schager verleden, zo bedachten wij. Tenslotte is het wel een aardig album geworden, waar de men sen mee weg lopen, als ik de Albert Heijn medewerkers moet geloven. “De actie valt goed in de smaak en loopt goed”, zo liet medewerker Nicole zich ontvallen. “Vooral bij de ouderen.” Wegens het succes wordt de actie ook nog eens verlengd tot waarschijnlijk december. Als toetje komt er aan het einde van de actie ook nog een ruildag om de ontbrekende plaatjes via anderen alsnog te pakken te krijgen. lioou i>i:,i \ujA in r v plaatjes Adrie Pater 9

Kakelepost - Schagen | 2019 | | pagina 9