Van de voorzitter Inhoud Op 10 november draaide het Zijper Museum een film van Schagenaar Cees Boontjes. Veel Schager historie passeerde de revue. Het was druk, dus de film die Hans Ratelband van een juiste historische context had voorzien, komt in de nabije toekomst nog wel eens aan bod. Zeker de moeite waard om te gaan bekijken. In oktober ondernamen we zelfhet een en ander. Zo hield Ton Smak man zijn lezing over: Achter gesloten deuren in de Schager Horeca’ op 11 oktober in de horecagelegenheid Het Oude Slot. Een show met veel historische foto’s over het rijke Schager kroegleven, die hij hier en daar van uitleg voorzag. In dezelfde maand lanceerde Albert Heijn het album Schagen door de jaren heen, waarvoor diverse leden van de Historische Vereniging Schagen het materiaal in de vorm van teksten en foto’s met onderschrift leverden. Verder staat het jaar 2020 in het teken van de 75-jarige herdenking van de bevrijding. Kortom, veel staat ons te wachten in de komende tijd. We gaan weer met gezonde zin voor u aan de gang om het verleden ‘levend’ te maken. Normaal gesproken hebben we in de Nieuwe Nes in november ook een lezing. De op stapel staande lezing van Carla Soonius kon echter geen doorgang vinden. Ze was op de geplande datum elders al actief. De eerstvolgende lezing is op 5 februari 2020 in de Nieuwe Nes en handelt over het Hoogheemraadschap in oorlogstijd. November is vaak een maand waarin veel activiteiten op stapel staan. Het is dit jaar eigenlijk niet anders. Het begon al op 2 november met de Westfrieslanddag in de Spartahal in Schagen. De organisatie was in handen van Het Westfries Genootschap en dat hebben zij goed aange pakt. Wij, de Historische Vereniging Schagen en Omstreken, waren ook aanwezig met een stand vol boeken, een permanente fototentoonstel ling via laptoppresentatie, vitrine met oude en nieuwe Schager messen en informatiepanelen met grote foto’s plus bijgehorende tekstuitleg. De dag van 11.00 uur tot 17.00 uur werd goed bezocht en we mochten als Historische Vereniging niet klagen over belangstelling. 22 Uit de Niestadt beeldbank 10 Toverlantaarn 12 De martelaren van Schagen (5) Philip van der Zee 16 Familie Voorthuysenruim 100 jaar wagenmakers in Schagen 18 Wie zijn Jan van Schagen? 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 De Schager Aletta's Peter Groenveld 9 Geschiedenis in plaatjes Adrie Pater 3 Robert Witsen Martin van der Jagt Ton Smakman Karel Numan Adrie Pater

Kakelepost - Schagen | 2019 | | pagina 3