De cirkel is rond voor de Familie Gründmann Verbouw voorgevel seerd vervoer doet haar intrede. Dan is het bedrijf al in handen Iweer een jaar bestiert Nico Gründmann zijn tot .Alpha omgetoverde horecaetablissement. Een gerhorn kwamen en actiefwaren als dierenarts, gooide de opa van Nic Raven het over een andere boeg. Hij werkte aan de algemene term wordt hier bewust gebruikt omdat zijn overkant op de Bierkade in een koffietentje, maar vanaf 1886 gelegenheid zich moeilijk laat omschrijven: dan cing, bar café, restaurant, feest- c.q. balzaal - geen benaming is fout. Laat die multifunctionaliteit nou ooit ook op de oude zaal Nic Raven van toepassing zijn geweest, als een vorm van vertier en activiteit plaatsvond. Kortom, de cirkel is rond, de familie Gründmann is weer terug op het punt waar de familie Raven ooit begon. We maken een rondgang langs de diverse dansgelegenheden vanafZaal Raven. Dan moeten we eerst terug naar het ontstaan van het pand. Met In 1927 wordt een ‘open autostalling’ gebouwd - gemotori- (voor)ouders die uit Den Helder, Wieringerwaard en Barsin- begon Cornelis Raven zijn eigen koffiehuis. Er werden paarden uitgespannen, zoals zoveel drankgelegenheden haar oorsprong vonden in rustplaatsen waar viervoeters water en stalling kregen, terwijl hun eigenaren naar de markt gingen. Echter pas in 1903 ouderwets dorpshuis waar iedere kwam er bij de gemeente een officiële aanvraag voor een stalling binnen. Mogelijk werden de regels aangetrokken. Met vermel ding van ‘achterste perceel’, er moet een tweede (voorste) pand geweest zijn. Het ging om een langwerpig, boerderijachtig pand, waarbij de stal het achterste gebouw was. Foto: Oorspronkelijke achterstuk van Loet 13, met stalling en later kleedkamers Sparta vv Schagen. 8 Van Zaal Raven naar Alpha

Kakelepost - Schagen | 2018 | | pagina 8