Van de voorzitter Inhoud Beste leden, In november wordt er een lezing gegeven. Nadere mededelingen volgen in de media. De zomer schiet al weer aardig op. Bij het verschijnen van dit nummer is het zelfs officieel, meteorologisch gezien, herfst. Ondanks de extreme warmte in de afgelopen periode is de redactie gewoon doorgegaan met het werk. Niet dat andere bestuursleden alleen maar op hun kont zijn blijven zitten hoor, want zelfs gedurende het zomerreces zijn er nog allerlei activiteiten. Zo heeft Fred Timmer gewerkt aan het materiaal voor zijn boek over de Messenmakers in Schagen. Verder zijn er achter de schermen weer tal van zaken in de steigers gezet om het verloop van het komende seizoen weer op rolletjes te laten verlopen. Uiteraard kijken we ook nog even om. We zijn per slot van rekening een historische vereniging. We staan stil bij het verlies op 2 juni 2018 van ons erelid Arie Pijper. Arie heeft jarenlang een grote bijdrage aan de Historische Vereniging Schagen en Omstreken geleverd. Van de familie hebben we begrepen dat hij zacht en kalm is heengegaan. Voor ons leeft hij voort in zijn bijdragen. Net na de jaarvergadering heeft ook ons bestuurslid Philip van der Zee aangegeven uit het bestuur te stappen om hem moverende redenen. Wij bedanken hem voor zijn jarenlange inzet en zijn blij te melden dat hij nog wel lid blijft van de redactie van de Kakelepost. Vooruitblikken doen we ook als Historische Vereniging. Voor de ko mende periode staan weer lezingen op stapel. Zodra alle aspecten daar van bekend zijn, maken wij dit kenbaar via onze kanalen de Kakelepost en onze website en via de media. Eind november verschijnt er van de hand van Fred Timmer een boek over de Schager messenmakers. Hieraan wordt de nodige aandacht besteed in de media. 15 Toen en nu: Huis aan Meerslootpad 16 Burghorn 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 De Schager Rood 7 Van Zaal Raven naar Alpha Adrie Pater 3 Cees Kuiper Karel Numan Peter Groenveld Ton Smakman

Kakelepost - Schagen | 2018 | | pagina 3