Huis aan Meerslootpad FREEK VAN ROOY COLLECTIE Cees Kuijper 15 Toen nu Freek van Rooy (1923-2006) legde als amateurfotograaf tussen 1960-2000 consequent veranderingen in Schager straten vast met zijn camera. Het was een periode waarin de plaats enorm groeide. Het is interessant om te zien hoeveel er veranderde in slechts enkele decennia. In de rubriek ‘Toen Nu’ wordt steeds een oude foto van Van Rooy gezet naast de actuele situatie. Vroeger was de woning alleen te bereiken via een eigen onverhard pad dat begon bij de boerderij van Blauboer aan de Muggenburgerweg. Het pad liep via een onbe waakte spoorwegovergang naar het huis. In de jaren Het onverharde pad is nu een wandelpad dat uitkomt bij de wielercrossbaan op het industrieterrein van de Witte Paal. De onbewaakte spoorwegovergang is afgesloten en verplaatst naar een bewaakte overgang op de Bonkelaars- dijk. Tegenwoordig is het huis met de auto te bereiken via die Bonkelaarsdijk. Het Meerslootpad is onderdeel van de blauwe Tolkenroute (gemerkt met een blauwe pijl) van ruim acht kilometer. Deze prachtige route begint bij de het Oude Slot in het centrum van Schagen en voert over de oude trambanen, via (on)verharde land- en dijkweggetjes, langs vaart- en terppaden en eindigt ook weer bij het Oude Slot. zeventig bewoond door de familie Stam. In die tijd was het spoor nog enkelbaans. Op een foto van Freek van Rooy uit 1976 is het huis nog vrij klein. Het is in de loop der jaren flink verbouwd en uitgebreid. Langs het spoor, even ten zuiden van Schagen, staat deze woning aan een doodlopende weg. De weg gaat daar over in een fiets- en wandelpad richting de wijk Muggen burg met als naam Meerslootpad. Het is een populaire wandelroute.

Kakelepost - Schagen | 2018 | | pagina 15