De jaren negentig braken aan en de concurrentie zou uit een andere hoek gaan waaien (verruimde) sluitingstijden zou het publiek gespreider weggaan in de toekomst en zouden de uitgaansavonden rustiger worden in Schagen. De judoka’s van Henk Middelbeek stoppen hun activiteiten op het toneel en op datzelfde immense podium staan dj’s met exotische namen. Met wisselend succes. Nadat de zaak in 2016 niet meer regulier op zaterdagavond opengaat is het tijd voor een nieuwe switch. De zaal krijgt een grondige verbouwing in 2017: warmer, tikje industrieel (dus ook weer modern) en knus ser. Gründmann: „Vergeleken met de Kdanz - was meer ‘massa’ - is Alpha kleinschaliger ingericht, ook door de grote bar in het midden.” De zaal is eveneens praktischer geworden doordat de bar er uitgesleept kan worden voor grotere partijen. Nadat Igesz in de winter van dit jaar haar deuren moest sluiten en Rumours haar oude zaal ongebruikt laat is de Alpha op dit moment de enige actieve, grote zaal. Met avonden als Hitjes XXL, TNT Teenager (alcoholvrije feesten op vrijdagen), Q-Music en 40Up. De laatste - de radiozender voor 40 jaar en ouder - sluit aan op het voornemen van Alpha om zich niet louter op jeugd te richten en te verbreden ("We willen er voor iedereen zijn"). De tributeavond met de Magnusmannen op 3 november past ook in de koerswijziging. Gründmann schrijft een nieuw hoofdstuk Schager uitgaansgeschiedenis. Thema-avonden In 2007 ondergaat de horecagelegenheid andermaal een andere naam: de Kdanz. Ook bekend van schoolfeesten, ruilbeurzen en andere samenkomsten, met een moderne, strakke maar ook wat kille uitstraling ("Vernes was klaar, tijd voor iets nieuws"). Het uitgaansleven is definitiefveranderd en de Kdanz - nog steeds in handen van ondernemer Nico Gründmann - moet het steeds meer van thema-avonden (en uiteraard Paasvee en afterparty Popweekend) hebben. Alpha nu. Kdanz. Ton Smakman 14

Kakelepost - Schagen | 2018 | | pagina 14