p wonen in de bungalow, die achter het toneel wordt gebouwd. ,,Ik had de papieren om in de horeca te gaan, maar ik had iets te veel gezien en meegemaakt, ik wilde sowieso niet met mijn kinderen in het café wonen, uiteindelijk heb ik het later niet van mijn vader overgenomen en ben iets anders gaan doen”. Nadat in 1966 aan de voorkant al een terras verscheen ging de boerderij plat. Er kwam een ruime dans- c.q. sportzaal voor terug, met grote bogen aan de bovenzijde. Gymdocent Karel Laffertu had geregeld dat er gesport kon worden door de week. Toneel Nic Raven hield zelf toezicht, met hulp van Gerrit Anker en vanafde andere bar Joop Blokdijk. ,,Er gebeurde eigenlijk nooit wat, ik ben zelf ooit een keer over de bar gesprongen, dat maakte kennelijk zoveel indruk dat het opstootje meteen gesust was”, aldus Jan Raven. In 1964 wordt er een toneel achter de zaal gezet, een stuk van 10 bij 10 meter met verhoging. Toen de Hof straat in 1967 ontstond werden de oude stallen alsook de niet meer gebruikte kleedkamers gesloopt. Zoon Jan Raven zal gaan Behalve de zaal was er ook altijd nog het café, waar Nic Raven zelfin stond. Jan Raven: „We woonden er zelfook bijna”, waarmee aangegeven hoe een kasteleinsgezin leefde. Zoon Jan, Afra Verduin en Rie Hollander bestierden de Zeunis en tapten vanaf20.30 tot een uur, hooguit half twee in de jaren dat er door menig dansganger de volgende dag gewoon gemolken moest worden. Afra Verduin heeft er vanafhaar tiende tot begin ja ren tachtig (pakweg 45 jaar) gewerkt. Aanvankelijk was er alleen op zondag bal - een bekend verschijnsel in katholieke kernen maar dus ook in de hooguit half-katholieke Magnusveste. de meiden geduldig aan de tafeltjes. Als er genoeg moed was ingedronken en de band begon te spelen, werd het spannend. Wie werd gevraagd, wie bleefover? Joop Blokdijk en Nic Raven. Het voorcafé, met (altijd) Nic Raven achter de tap. 10 Het horecabedrijf Zaal Nic Raven in volle glorie, qua vorm nog herkenbaar. J -3H

Kakelepost - Schagen | 2018 | | pagina 10