Van de voorzitter Inhoud Schager messen LEZING JAARVERGADERING 15 Wie zijn dit? 19 Website en campagne Hebt u het informatie-bordje bij de scheidingspaal op de Nieuwe West-friese Dijk, achter de Burghorn, al gezien? Karel Numan heeft daar op 11 januari jl. - eindelijk - zijn informatie over het hoe en waarom van deze paal wereldkundig gemaakt. Het mag een wonder heten dat die paal er na al die eeuwen nog staat - en nu dus ook zijn eigen stukje Schager geschiedenis vertelt. Dit voorwoord leest u in de Kakelepost die dit voorjaar, voor de jaarvergadering in april, verschijnt. Het zal mijn laatste voorwoordje zijn. Na heel veel jaren voorzitter schap en nog veel meer voorwoordjes geef ik dat stokje graag door. Ik ga de Historische Vereniging Schagen en ook het bestuur niet verlaten, daarvoor ben ik er teveel mee verweven. Bovendien, er is nog veel te veel te doen. Praktisch, op de maandagavonden..., maar ook in het onderzoeken en uitzoeken en op een rijtje krijgen en uiteindelijk op papier zetten van stukjes Schager geschiedenis. Ik roep u allemaal op om op een maandagavond eens langs te komen om om te beginnen eens een historische boom op te zetten en uiteindelijk uit te komen op een uitvoerbaar plannetje. Ik reken op u! En verder, als vanouds... veel leesplezier. De lezing zal worden voorafgegaan door de jaarvergade ring, deze start om 19:30 en is uiteraard openbaar. Hoog tijd om de geschiedenis van de Schager messen en hun makers wereldkundig te maken. Zo goed zelfs, dat land is. Maar de concurrentie is moordend, ongelijk en niet altijd even fair en uiteindelijk dodelijk voor de Schager messen. Opvallend feit is hoeveel messen er nog terug te vinden zijn! er ook belangstelling uit het buiten- Rond 1570 komt de eerste messenmaker in beeld. Hon derd jaar later zijn er 33 mesenmakersbedrijven actief en werkt er zo’n 120 of130 man in deze bedrijfstak. Schager messen zijn een succes! Ze zijn sierlijk en van een bijzonder goed kwaliteit. 16 Boksen in Schagen 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 60 jaar trein onder spanning 11 Puzzel 'Goede Reis!' 12 De ondergang van de messenmakerij in Schagen Fred Timmer Fred Timmer 3 door Fred Timmer op woensdag 18 april Peter Groenveld Robert Witsen Martin van der Jagt

Kakelepost - Schagen | 2018 | | pagina 3