Van de voorzitter Inhoud LEZINGEN! 0 Huis van Hilde Ontginningen in West-Friesland Waardgeerzen Schager messen 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 De huizen aan de oostkant van de Markt 11 Draaimolen 12 De speeltuinen en speelhuisjes van Schagen 18 Huize Gouwenberg Alhoewel op dit moment de zon schijnt is de zomer nu echt voorbij. Tijd voor uw Historische Vereniging dus. Tijd voor onderzoek naar interesssante zaken uit het Schagen van toen, tijd voor boei ende lezingen en de Kakelepost. Afgelopen weekend hadden we weer de jaarlijkse Open Monu mentendag met o.a. Vrijdag en zaterdag een tentoonstelling in Slot Schagen: veel foto's van het vroegere kasteel, portretten van de bewoners van dat kasteel, de heren en vrouwen van Schagen, een boeiende film over Schaginezen uit grootmoeders tijd en vijfentwintig Schager en een paar Solinger messen. Met zater dagmiddag muziek van blokfluitensemble En Bloc. Een boeiend geheel. Als u niet geweest bent, hebt u wat gemist! Ondertussen wordt er weer onderzocht en geschreven en bent u op maandagavond weer welkom in de Nieuwe Nes. En u weet... met historische informatie, foto's en ander materiaal over Schagen bent u bij ons aan het goede adres. Veel leesplezier! Karel Numan Ara Jochem Kroes Peter Groenveld Fred Timmer 'n de MeuwstraaT Q ff'oot 1,52 Aren, K blJ perceel der Oj liag ge staande verzoeke aan den I Nog even en het lezingenseizoen start weer bij de Historische Vereniging. Ook dit keer kunt u een viertal interessante lezingen verwachten. Het spits wordt afgebeten door Frans Diederik die op 8 november het verhaal van Hilde (van het museum 'het huis van Hilde' te Castricum) vertelt. Vervolgens vertelt Lisa Timmerman over ontginningen in West-Friesland op woensdag 17 januari (2018). In maart 2018 is het de beurt aan Karel Numan, die ons meeneemt naar de Waardgeerzen. Tenslotte zal onze voorzitter na de jaarvergadering (april 2018) zijn wetenswaardigheden over de Schager messen met ons delen. Kakelepost 03 17.indd 3 12-10-17 1015

Kakelepost - Schagen | 2017 | | pagina 3