De laatste eigenaar en de laatste gebruiker Vanaf de toren is er een mooi uitzicht op beide huizen plus het terrein en huisje van Dirk Kruit in de jaren '60 van de vorige eeuw. Recht vooruit staan op de hoek van de Markt en de Nieuwstraat links de bakkerij en rechts het Vosje, beide herbouwd en duidelijk an ders van vorm na de brand van 30 april 1913. Tn 1913 slaat het noodlot toe. Het huis verbrandt. De brand die het andere hoekhuis verwoest, de bakkerij van Boersma, slaat over naar het Vosje. De beide oude foto's laten zien welke veranderingen de hoek panden ondergingen door de herbouw. Voor de brand zien beide huizen er wel heel anders uit dan erna. Bovendien is dit een aanvulling op het verhaal over het hoekpand waarin de bak kerij van Rus en daarvoor Boersma, en nu het snackbedrijfvan Piet Hein de Boer (FEBO) is gevestigd, zoals dat te vinden is in de voorlaatste Kakelepost (31e jrg, juli 2016, nr. 3). De laatste eigenaar van het Vosje is de familie Tromp, die het pand verkoopt aan de gemeente Schagen. De laatste gebruiker is de 'bloemist' Jan Buisman. Tn de Schager Courant van 25 januari 1970 lezen we onder een foto van het Vosje - het huis ernaast is al gesloopt - "Morgen zal het voor de laatste maal zijn dat het van ouds gerenommeerde Marktcafé 't Vosje het aanzien van het Schager Marktplein mede zal bepa len. Dan zal de sloper kort en goed een eind maken aan de roemruchte historie van dit etablissement op de hoek van de Markt en de Nieuwstraat. Intussen immers zijn alle andere woningen en bedrijfsgebouwen van de Nieuwstraat alsmede het rechts belendende herenhuis "Gouwenberg" met de grond gelijk gemaakt ten behoeve van de stichting van een groot nieuw winkelcentrum. Inmiddels verkeert het Vosje reeds in 6 Kakelepost 02 2017 20p.indd 6 19-06-17 1134

Kakelepost - Schagen | 2017 | | pagina 6