'k Uit de schatkamer van Vreeburg Museum Vreeburg bezit een uitgebreide collectie objecten, waarvan een groot deel niet kan worden geëxposeerd, gewoon omdat het te veel is. Om alles te kunnen tonen zouden er aan de Loet nog een stuk of twaalf Museumboerderijen moeten staan. Al die objecten in het depot bieden ruime mogelijkheden om de vaste collectie af en toe te verversen, of om thema-exposities te maken. In het depot staan bijvoorbeeld kasten vol met papieren voorwerpen: boeken, affiches, ansichtkaarten, tijdschriften enz. enz.. Ze wachten allemaal op die ene tentoonstelling waarop ze mogen pronken, als hun thema aan de beurt is. De afgelopen jaren was dat geluk beschoren aan de herontdekte aquarel van Cornelis Bok, en aan het affiche ter gelegenheid van de opening van de spoorlijn Alkmaar-Den Helder. Dit jaar zijn het de aan kondigingen van de revue van Jan Buisman. En al die tijd liggen deze drie jeugdboeken geduldig te wachten totdat hun tijd komt. Want Vreeburg bezit ook een kleine col lectie jeugdboeken uit het begin van de vorige eeuw. Natuurlijk van vroeger bekende schrijvers als Leonard Roggeveen ("De jongens van de Klaverwei"), ofvan de fameuze uitgeverij Kluitman uit Alkmaar ("Onder onsjes"), maar ook van "Twee rakkers" die ons collectieve geheugen niet gehaald hebben. Met prachtige kleurige omslagen, die ons weemoedig maken, maar met verhalen die de jeugd van nu niet meer boeien kunnen. Overigens: Leonard Roggeveen (1898-1959) werd in Schagen geboren, en is beroemd om zijn Daantje-serie. "De jongens van de Klaverwei" schreef hij in 1940. Hij startte zijn carrière als schrijver in 1925 met een feuilleton in de Schager Courant, waarin een van zijn bekendste personages, Bram Vingerling, al ten tonele verscheen. Voor even mogen deze drie boeken in de vitrine van "De Schat kamer", zodat u ze kunt komen bekijken en bewonderen. Laat deze kans niet lopen en richt uw schreden naar Vreeburg! Jeuqdboeken Martin van der Jagt Boerderij-en rijtuigmuseum Vreeburg Loet 14 1741 BP Schagen 0224 21 69 06 info@museumvreeburg.nl 19 Kakeieoost 02 2017 20o.indd 19 1Q.06.17 1134

Kakelepost - Schagen | 2017 | | pagina 19