Opperlieden Bij den Kloosterbouw te Nieuwe Nie- dorp kunnen geplaatst worden. Zich te verjoegen op hej. TIMING. Aannemer, Behagen. mogelijk heb ik een bezoek gebracht bij den Zeer Eerw Heer Pastoor in 't Veld. Zijn Eerw. heeft met veel belangstelling de zaak met mij besproken en we zijn toen dadelijk naar Schagen gegaan om ook de meening te hooren van den Zeer Eerw. Heer Deken. 'Beide heeren vonden het verschil van prijs groot en ze zouden vanzelf niet gaarne zien dat Vlaming ongelukkig met het werk Het contract zal nu deze week geteekend worden en hij kan nu al direct beginnen. zou uitkomen, want ofschoon niet onbemiddeld zou een verlies van eenige duizenden hem toch zeer slecht te pas komen. Wij hebben toen besloten, wat Pastoor de Graaf en ik reeds besproken hadden om Vlaming aan de Pastorie te laten komen om van hem zelf te vernemen hoe hij de berekening gemaakt had. Zoo gezegd zoo gedaan. Pastoor de Graaf heeft Vlaming toen gevraagd of hij er bepaald op stond, dat hem als minsten inschrijver het werk zou gegund worden en hij zeide er zeer op gesteld te zijn en zijne berekening wel goed doch zoo zuinig mogelijk gemaakt te hebben om het belangrijke werk te kunnen maken. 'Daarna heb ik aan Vlaming, die wij ondertusschen zijn bere kening hadden laten halen, verschillende inlichtingen gevraagd over de onderdeelen zijner berekeningen en het bleek ons dat Vlaming alles met zorg had nagegaan, zoodat wij ons met zijne explicaties konden vereenigen. Toen heb ik hem nog gevraagd of hij zich nog wilde bedenken en nadat hij daarop antwoordde, dat hij geheel zeker van zijn zaak was, hebben wij hem het werk maar dadelijk opgedragen. Het contract zal nu deze week geteekend worden en hij kan nu al direct beginnen. 'Een der oorzaken dat Vlaming goedkooper kan werken dan de andere inschrijvers ligt daarin, dat hij al zijn werklieden uit die buurt tegen zeer matigen prijs kan krijgen en dat hij het timmer werk thuis kan maken, hij werkt daar met stoom, dat voor zulk werk zeker voordeelig is. We zullen nu hopen, dat het werk met Gods besten zegen goed tot stand mag komen.' Vertraging Op 15 maart 1906 ging de bouw van start. Voor het vele met selwerk werd M. Gielens uit Schagen ingeschakeld. Metselaars .V i Timmerlieden van Vlaming en metselaars van Gielens onderbreken hun werk voor de fotograaf. Door ondeug delijke materialen en vertraging bij de aanvoer duurde de bouw van het klooster anderhalfjaar, drie maanden langer dan gepland. (Archief paters Franciscanen) Opperlieden gevraagd. Advertentie in de Schager Courant van 10 maart 1907. In 1905 kreeg het kerkbestuur van 't Veld, onder leiding van pastoor M.PH.J. de Graaf, van het bisdom Haarlem opdracht om grond te kopen aan de Ooi- evaarsweg te Nieuwe Niedorp, teneinde daar een bijkerk of kapel met priesterwoning te kun nen bouwen. Daartoe werd het gekocht, maar feitelijk was de grond bestemd om een klooster voor de Franciscanen te bouwen, die mee gingen helpen in de zielzorg in dit gebied. Pastoor M.P.H.J. de Graaf 15 Kakelepost_02_2017_20p.indd 15 19-06-17 11:34

Kakelepost - Schagen | 2017 | | pagina 15