Jaarvergadering 2017 Van de voorzitter Inhoud Geheugen Betaling contributie U vindt net als bij het vorige nummer een briefbijgesloten waarin wij u vragen het abonnementsgeld per automatische incasso voortaan te kunnen innen. Wilt u er naar kijken en actie ondernemen door de coupon in te vullen? Ruim honderd mensen hebben de machtiging ingevuld en ingestuurd (waar we erg blij mee zijn!), het zou mooi zijn als de anderen volgen en wij niet meer achter de centen aan moeten. Het bestuur van de Historische vereniging Schagen en omstreken nodigt de leden uit voor de jaarvergadering. Datum: woensdag 19 april 2017 Aanvang: 20.00 uur Locatie:de Nieuwe Nes, Schoenmakerspad 1, 1741 XM Schagen. Jaarstukken: als bijlage bij de Kakelepost. Agenda VAN SCHAGEN Pauze We mogen terugkijken op een zeer geslaagd begin van 2017! Op woensdag 18 januari j.l. Hielden de archeologen Michiel Bartels en Jasper Leek voor een overvolle zaal in de Nieuwe Nes een bijzonder boeiende lezing over de strijd tegen het water in mid deleeuws West-Friesland. Ondanks de opkomst van zo'n tachtig man kon je een speld horen vallen. In de vorige Kakelepost deed ik een oproep in verband met een inventarisatie van de beroemde Schager messen. De lokale pers onderstreepte deze oproep nog eens dunnetjes. Het resultaat is dat de teller inmiddels op vijfenveertig 45 staat - en er komen nog steeds meldingen binnen. Aan de hand van modellen, merktekens, versieringen en zilver merken - en niet te vergeten heel veel archiefonderzoek - hoop ik meer te weten te komen over de Schager messenmakers en de makers van de heften van hout, been, zilver. U hoort er te zijner tijd meer van. Het kan u haast niet ontgaan zijn. Het Stichtingsbestuur van De Nieuwe Nes voert actie voor een warmtepomp. Bij de nieuwbouw zijn de zgn. pulsen voor een wamtepomp al in de grond aangebracht. Het geld was toen echter schoon op en de warmtepomp moest wachten. Een dergelijk apparaat levert echter schone en zuinige warmte. Daarmee kan de fikse energierekening flink worden gedrukt, waardoor de huur betaalbaar blijft. De Historische Vereniging Schagen ondersteunt deze actie dan ook graag! We doen hiervoor ook een beroep op u! Voor nu, veel leesplezier. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 De Nieuwstraat (deel 2) 10 Rectificatie 11 Klauwbeschermer 11 Lezers reageren 12 Trintgast - Trentgeest - Koegras 14 Het dienstmeisje E.K. 16 De bestuurselite van Schagen 1. Opening door de voorzitter 2. Mededelingen en ingezonden stukken 3. Verslag van de jaarvergadering 2016 4.Jaarverslag van de secretaris 5. Financieel verslag 2016 en begroting 2017 6. Verslag kascontrolecommissie 7. Verkiezing kascontrolecommissie 8. Bestuursverkiezing (zie kader) 9. Rondvraag 10. Sluiting Na de pauze vertonen wij de veelgeprezen film van Meesterlijk Schagen: Het geheugen van Schagen. Voor leden is de toegang gratis. Niet-leden betalen 5,-. Karel Numan Karel Numan Martin van der Jagt Karel Numan Peter Groenveld Jochem Kroes S F. ("IIK IJK XL Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2017 | | pagina 3