toont prijsdaling dagelijkse boodschappen aan Kruidenierswereld Schagen vijftig jaar geleden Fa. A.M. Kossen Boodschappen doen vanuit je luie stoel en thuis bezorgd met de AH bestelservice wordt nu hip aangeboden. Maar wie een halve eeuw teruggaat in de kruidenierswereld van Schagen ziet dat het oude wijn in nieuwe zakken is. De kruideniers in Schagen werkten decennialang zo. Stam doet het nog steeds. Op bestelling, op de pof en bijna geen contant geld in de winkel. Een bekende zaak was de Vivo van Melle Komrij aan de Regentenstraat. Een Vivo boodschap penboekje uit 1971 toont aan dat het prijsniveau van boodschappen sindsdien opmerkelijk is gedaald. Ou deren roepen vaak dat alles duurder wordt. Het blijkt voor kruidenierswaren om een gevoel te gaan dat niet klopt met de werkelijkheid. Boodschappen in Schagen zijn sindsdien maar liefst 50% goedkoper geworden! Aanleiding voor dit artikel was een oud ViVo boodschappen boekje van mijn oma Anna van der Pruik. Opa en oma waren goede vrienden van Melle en Elizabeth Komrij, de eigenaren van de kruidenierszaak aan de Regentenstraat. Bovendien kwam Melle Komrij in mijn kindertijd wekelijks een doos met boodschappen afleveren bij ons thuis. Altijd met een berg sleutelhangers erbij, want dat was in de jaren zestig een gewild cadeauartikel bij levensmiddelen. Als kind haalde ik ook wel tussentijds vergeten boodschappen bij de Vivo en ja zonder te betalen. Hoe ging dat nu precies in zijn werk? Wietse Komrij (zoon van Melle en broer van Jan en Jannie), bood uitkomst. Hij werkte een aantal jaren in de kruidenierswinkel van het gezin voordat hij een baan aannam in de Volkswagengarage van Ed van der Ploeg. Het werd een gesprek over een 'andere wereld' van kruideniers in het oude Schagen. Advertentie van Kossen. Door gezamenlijke inkoop kunnen wij daarom uw ons. i ii mii in WIP"! WIJ GEVEN BONS Kruidenier Kossen. ViVo boodschappenlijst 14 Foto's: Fotocollectie Zijper Museum Schagerbrug

Kakelepost - Schagen | 2016 | | pagina 14