Van de voorzitter Inhoud 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Tot de Nieuwstraat (deel 2) 7 Uit de Niestadt beeldbank 8 Restauratie Duikersluis Oudedijk 10 Leeftekens 16 De Raadhuisklok 1 8 Marskramers 19 Toen Nu De bel stamt uit 1731 Dankzij de hoogwerker kon de bel goed bereikt worden. De zomer loopt voorzichtig naar een einde; het is prachtig weer, maar al wel oktober. Het verenigingsseizoen gaat van start. Natuurlijk kunt u rekenen op een aantal boeiende lezingen en een interessante Kakelepost. Maar ook in deze zomer is er meer gebeurd! In juni zijn we met een hoogwerker van de gemeente Schagen - waarvoor onze grote dank! - naar de bel boven Vrouwe Justitia geweest. De bel heeft onomstotelijk het jaartal 1731 - en dat is het jaartal van de aankoop van het nieuwe raadhuis! - maar heeft ook een randschrift! Dat was bij deze operatie niet geheel te ontcijfe ren. Daarvoor zal de bel een keer uit het baldakijn gehaald moeten worden. Geduld dus In deze Kakelepost vindt u een bon voor het boek "Mooi Scha gen", samengesteld door Harry Kooij. U kunt - als lid van de Hist. Ver. Schagen. e.o. - dit boek met een aanzienlijke korting bestellen. Uitlevering vindt dan plaats via de vereniging. Het belooft een interessant fotoboek te worden. Doen dus!!! En verder? Veel leesplezier! En voor alle lokaal-historische boeken, foto's, verhalen, docu menten, enzbellen... of op maandagavond naar de Nieuwe Nes komen. We zullen er voor zorgen dat daar dan iemand is om u wegwijs te maken in onze documenten en om uw vragen te beantwoorden. Karel Numan Robert Witsen J. Peetoom Marinus Schroevers Peter Groenveld Martin van der Jagt Robert Witsen Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2016 | | pagina 3