Hofstraat: 'Nieuwe' stadsentree Toen nu FREEK VAN ROOY COLLECTIE Tussen 1974-1980 verrees de nieuwe wijk Waldervaart, waarmee zelfs het 'ver buiten Schagen' gelegen zwem bad binnen de bebouwing kwam te liggen. Oorspronkelijk was de verkeersweg naar het westen vanuit Schagen de Menisweg. Maar gezien het grote aantal nieuwe inwoners van de Waldervaart en de daarmee op gang komende verkeersstromen werd het oude kruispunt Menisweg- Provinciale Weg-Loet te klein bevonden. Het kruispunt werd slechts 100 meter verlegd in zuidelijke richting. De verplaatsing van het kruispunt had wel een nieuwe entree naar het centrum van Schagen tot gevolg. Waar eeu wenlang De Loet de 'entree' tot de stad was vanuit het westen, werd dat in de jaren zeventig de Hofstraat. Freek van Rooij maakte eind jaren zestig een foto van de oude situatie. Interessant is de bocht in de weg. Deze buigt om het pand van het Opel autobedrijf heen richting Freek van Rooy (1923-2006) legde als amateurfotograaf tussen 1960-2000 consequent veranderingen in Schager straten vast met zijn camera. Het was een periode waarin de plaats enorm groeide. Het is interessant om te zien hoeveel er veranderde in slechts enkele decennia. In de rubriek 'Toen Nu' wordt steeds een oude foto van Van Rooy gezet naast de actuele situatie. de Loet. De Hofstraat eindigde toen niet in het kruispunt met de N245, maar als T-splitsing in de Loet (net voor het huidige fiets/voetgangerstunneltje). De aanblik van de nieuwe entree tot Schagen bleef nog lange tijd Autodealer Boogaards. Maar ook dit bekende autobedrijf verhuisde en het bedrijfspand aan de Hofstraat werd gesloopt. Tegenwoordig wordt de aanblik van de Hofstraat bepaald door een nieuw appartementencomplex aan de ene kant en aan de overzijde de moderne brandweergarage. Robert Witsen 19

Kakelepost - Schagen | 2016 | | pagina 19