Van de voorzitter Inhoud GeheugeN HET XT VAN SCHAGEN Schagen heeft een geheugen Voor u ligt het zomernummer van de Kakelepost. Het is juni en uw vereniging gaat op zomerreces. Alleen onze stadswandelaars gaan vrolijk door; dat mag wel eens gezegd worden! We hebben inmiddels de jaarvergadering achter ons liggen. De gebruikelijke opkomst; een boeiende lezing over de lucht oorlog boven West-Friesland tijdens WO II. We hebben afscheid genomen van onze penningmeester Nico Braak - helaas - en tegelijk een heel contingent nieuwe bestuursleden mogen verwel komen. Een duidelijke verjonging - en dat biedt perspectiefvoor de toekomst!! De viering van 600 jaar stadsrechten is een succes geweest. De Historische Vereniging Schagen e.o. heeft daar een duidelijke rol in gespeeld - hoe kon het ook anders! De organiserende stichting heeft haar werk goed gedaan: er was een batig saldo en dat kwam voor een groot deel ten goede aan de Historische Vereniging Schagen. Binnen het bestuur hebben wij besloten dit bedrag apart te zetten voor een zogenaamde 'kleine reeks historische uitgaven over Schagen': boekjes van zo'n 60 tot 100 pagina's over een bepaald onderwerp. Een lang gekoesterde wens en aan onderwerpen geen gebrek. U ziet... Ook de zomervakantie biedt voldoende stof tot... Maar nu... veel leesplezier met deze Kakelepost. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Tot de Nieuwstraat (deel 1) 10 Nogmaals de zaak Cornelis Frederics Spalck, het vervolg 13 Vliegende Hollander 14 De eerste auto in Schagen 18 Centsprenten Een rijke bron met historische informatie over Schagen. In woord, beeld en geluid. De website www.geheugenvan- schagen.nl is gelanceerd. Voor u, als lid van de Histori sche Vereniging Schagen, voor Schager scholieren als hulpmiddel bij projecten, voor nieuwe inwoners van de stad, voor iedereen die wat wil weten over de geschiede nis in dat hele kleine stukje Nederland. De website wordt regelmatig aangevuld met nieuwe infor matie. U kunt ook uw bijdrage leveren. Met een verhaal, een foto, een geluidsfragment, een filmpje. U kunt hier voor contact opnemen met info@geheugenvanschagen.nl Hans Duin Karel Numan Fred Timmer Martin van der Jagt Peter Groenveld Martin van der Jagt Schagen, Marktplein Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2016 | | pagina 3