Uitnodiging Jaarvergadering z -1129"/933 2016 Agenda: PAUZE Het staartstuk van het neergehaalde vliegtuig bij Bobeldijk. i Het bestuur van de Historische vereniging Schagen en omstreken nodigt de leden uit voor de jaarvergadering Datum: Woensdag 6 april 2016. Aanvang:20.00 uur Locatie:de Nieuwe Nes, Schoenmakerspad 1,1741 XM Schagen 1. Opening door de voorzitter 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Verslag van de jaarvergadering 2015 4. Jaarverslag van de secretaris 5. Financieel verslag 2015 en begroting 2016 6. Verslag kascontrolecommissie 7. Verkiezing kascontrolecommissie 8. Rondvraag 9.Sluiting van de vergadering Betreft de bestuursverkiezing: Het volledige bestuur treedt af en is her kiesbaar. Kandidaatleden kunnen zich tot de aanvang van de vergadering melden bij het secretariaat of tot een week voor de vergadering via een mail aan kakelepost@gmail.com. De jaarstukken zijn als losse bijlage ingesloten. Deze lezing wordt dit jaar verzorgd door Hans Nauta die uitgebreid komt vertellen over de strijd in de lucht boven West-Friesland in WO II. Het verloop van de luchtoorlog van 1940 tot 1945 boven de regio West-Friesland werd vooral bepaald door vliegveld Bergen. Dit van oorsprong Nederlandse vliegveld werd door de Duitse Luftwaffe gebruikt als dag- en vooral nachtjagerbasis. Ter ondersteuning daarvan werd een grondradarstation bij Medemblik gebouwd. West-Friesland werd daardoor al snel het toneel van neergeschoten toestellen. Later in de oorlog zou de regio een belangrijke rol spelen in verband met de wapendroppingen voor het verzet. Tijdens de lezing wordt aandacht besteed aan deze luchtoorlogincidenten, waarbij ook nader wordt inge gaan op gebeurtenissen bij Schagen. De lezing wordt ondersteund door een grote hoeveel heid nooit eerder gepubliceerd beeldmateriaal. Hans Nauta doet al meer dan 25 jaar gedetailleerd on derzoek in binnen- en buitenlandse archieven naar alle aspecten van de luchtoorlog boven Noord-Holland. 7ie ook- www.airwarresearch1939-1945.nl Lezing met als titel "De luchtoorlog boven West-Friesland". Voor leden is de toeganggratis. Niet-leden betalen €5,- 7

Kakelepost - Schagen | 2016 | | pagina 7