Van de voorzitter Inhoud 2015 loopt al aardig naar een einde - en daarmee ook de herden king van 600 jaar Stadsrechten Schagen. Uw vereniging heeft zich in deze reeks van feestelijkheden danig geweerd. Allereerst natuurlijk met een dubbelnummer - in kleur - van de Kakelepost over Schagen en de stadsrechten. Maar daar naast hebben bestuursleden van de vereniging onderzoek gedaan, informatie verschaft enlezingen gehouden. Als voorzitter van de Historische Vereniging Schagen e.o. en als voorzitter van de Stichting 600 jaar Stadsrechten Schagen - die dubbele pet is er nu een keer - ben ik er trots op dat de vereniging die rol heeft gespeeld. Zonder had niet gekund. Maar ondertussen gaat het leven - ook het verenigingsleven- door. De ansichtkaartencollectie van Dekker is - dankzij de binnenten- toonstelling van 600 jaar Stadsrechten Schagen - nu in Schagen. Alles wordt gedigitaliseerd; een flinke klus, maar het invoeren van bijbehorende gegevens is een nog veel grotere klus. En zo hebben we er nog wel een paar... Kortom, Wie is bereid tijd te steken in het ordenen van materia len, het invoeren van digitale gegevens? Meld u aan!!! Wij zitten te springen om handige, praktische mensen! Doeners dus! Neem kontakt met ons op... Veel leesplezier. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 De opkomst en ondergang van het Kaasmuseum Schagen 8 Het Moriaanshoofd, deel 1 14 Lezers schrijven 14 Vanderedactie 15 Uit de Niestadt Beeldbank 16 De vijfde zouaaf Oproep Het Bestuur van Historische Vereniging Schagen e.o. zit DRINGEND verlegen om aansterking van haar gelederen. Wie best wel lid van dat bestuur wil worden, hoeft alleen maar contact op te nemen met een van de bestuursleden en zich langs die weg aan te melden. U wordt dan uitgenodigd voor een bestuursvergadering en kunt kennis maken met de overige leden en de werkzaamheden. Bevalt het, dan blijft u, bevalt het niet, dan hebben we pech. In de Kakelepost staan alle telefoonnummers van de bestuursleden. Ons is er veel aan gelegen dat u contact opneemt en onze vereniging, 500 leden sterk, zal er wel bij varen. - Vatckoooc Sinbc.MASA'ttl Robert Witsen Karel Numan Robert Witsen Peter Groenveld Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2015 | | pagina 3