VERENIGINGSNIEUWS Van de voorzitter Inhoud Lezing Jaarvergadering 't Is herfst, de dagen worden zichtbaar korter en de nachten worden dus langer. Als je dan net uit Australië komt is dat wel heel erg goed merkbaar Goed of slecht? Het doet er niet toe...! Het is goed om terug te zijn in het Schagense, het bekende.... Waar eeuwen geschiedenis op ons liggen te wachten... In 2015 brengen we weer een stukje van dat verleden over het voetlicht. Op allerlei manieren, voor elk wat wils, denken we. Zeer binnenkort leest u er over, ofheeft u er al over gelezen, in de krant. 12 mei 1415 - in het vorige nummer had ik het per abuis over slechts 500 jaar! - dus 600 jaar geleden kreeg - nou ja, kocht! - Schagen haar stadsrecht. Het heeft de plaats, in combinatie met het marktrecht (1463) en het heerlijkheidsbestuur geen windeieren gelegd. Schagen werd Schagen: streekcentrum voor een wijde regio, toen en nu nog steeds. 2015 gaat klinken als een klok!! Schagen, stad Schagen, een heel apart verhaal, u leest er meer over! 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Van relschopper tot binnenvader 9 Wie kent het nog? 9 Lezing 10 Huizen van heden tot verleden 15 Toen Nu 16 Een vroege boef Op woensdag 21 januari 2015 zal de heer Carel de Jong, voormalig medewerker van het Westfries museum een lezing houden met als onderwerp: De boerencultuur in West-Friesland in de 19e eeuw. De lezing zal plaatsvinden in de grote zaal van de Nieuwe Nes aan het Schoenmakerspad en begint om 20.00 uur. De jaarvergadering is op woensdag 8 april 2015 eveneens in de Nieuwe Nes en begint om 20.00 uur. Na de vergadering zal om c.a. 20.30 uur de gebrui kelijke lezing beginnen over een nog nader vast te stellen onderwerp. Nadere informatie over beide lezingen kunt u te zijner tijd tegemoet zien in de lokale pers. Ruud van de Pol Henk Kok Karel Numan Karel Numan en Ruud van de Pol Robert Witsen Karel Numan Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2014 | | pagina 3