Lezers reageren Van de voorzitter Inhoud De heer Piet Blaauboer schreefons het volgende: Wat een prachtig stuk over de Wit en Houtkoper, dit sprak me geweldig aan. Ik heb namelijk jaren bij de firma C.J. Smit gewerkt, met boven genoemde mensen. En daar een hele mooie tijd gehad. De mail ging vergezeld van onderstaand brieftoofd. iSmit Het is oktober, het weer is voorzichtig om, tijd om de verenigingsactiviteiten weer op te pakken. Voor historisch Schagen is deze winter een beetje 'stilte voor de storm'. In 2015 heeft Schagen, net als een aantal dorpen in de regio, 500 jaar stadsrechten - en daar zal de nodige aandacht aan besteed worden! Die stadsrechten gaven een stad zelftestuur en eigen rechtspraak. Bovendien was Schagen het centrum van een heerlijkheid en had het marktrecht. Die combinatie maakte van Schagen een streekcentrum van belang... en dat is het nog steeds. Ondertussen gonst het binnen de verenigingen naar aanleiding van het nieuwe subsidiebeleid van de gemeente Schagen. Het mes gaat erin en menige vereniging zal nieuwe wegen moeten bewandelen om de eindjes aan elkaar te knopen. Het is nu zeker van belang om samenwerking met gelijkgestemden te zoeken en te onderhouden. Werk aan de winkel, dus! Ondertussen doen we ons best u interessante artikelen en lezin gen te bieden. Het zou fijn zijn als u ons interessante onderwerpen, verhalen, foto's ofvoorwerpen bezorgt. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 'Klapwaakers binnen de steede Schagen' 7 Toen Nu 8 Huizen van heden tot verleden 14 Uit de Niestadt Beeldbank 16 Het vergeten klooster van Schagen 19 Aankondiging lezing: Wat is er met de kerk gebeurd? Veel leesplezier AANNEMINGS- EN VERHUURBEDRIJF Schagen Lagedijkerweg 1-Telefoon 02240 - 2691, b.g.g. 2876 Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank «Schagen» te Schagen Postrekening van de bank is nr. 38 88 43 Ons banknr. Is 3573.01.749 Robert Witsen Robert witsen Karel Numan enRuud van de Pol Robert Witsen Fred Timmer Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2014 | | pagina 3