De ruïne van de kerk. De Heer en Vrouwe van Schagen worden toegesproken door B. Jonker. Signatuur van de schilder in de rechter onderhoek. In die kerk was nu een tentoonstelling van schilderijen van o.a. Jan Koning en Cornelis Bok. Van de laatste hing er een reproductie van een schilderij waarvan pas onlangs het bestaan bekend werd. Vermoedelijk is het een boerderij aan de Grote- sloot ergens tussen Sint Maartensbrug en Burgerbrug, omdat links van de boerderij de kerktoren van Schagen zichtbaar is. Er hingen ook twee schilderijen van ene AJ.S.v. D. Het ene stelt de kerk voor vóór de brand, het andere de ruïne na de brand. Maar wie is deze schilder? Niemand wist het. Wie het weet, wordt verzocht contact op te nemen met de redactie. Zie de afoeeldingen. De tentoonstelling bevatte ook enkele zeer oude voorwerpen met een religieuze bestemming, die ooit hun plaats hadden in dit kerkgebouw tot dat ze elders een plaats moesten krijgen, toen ze uit deze kerk werden 'verjaagd' door de Hervorming. Al weer bijna anderhalve eeuw doen ze dienst in de andere kerk aan de Molenstraat. Uw Historische Vereniging Schagen e.o. stond in de kof fiekamer van de kerk met een kraam die we deelden met de Archeologische Vereniging van Schagen, een gelukkige combi natie. Vele bezoekers bleven even staan kijken naar fotoserie die draaide op een laptop: Schagen Toen en Nu. De vereniging werd weer enkele leden rijker, en elk lid is er één!! Vlakbij onze kraam hadden ook de historische verenigingen van Zijpe en Harenkarspel hun mooi ingerichte kramen. Wat Willem van Beieren en zijn echtgenote Johanna van Hodenpijl van markt en tentoonstelling vonden weten we niet. Hun vluchtige bestaan, gehuld in stijlvolle en prachtige tenues, duurde net lang genoeg om hen de gelegenheid te geven het startschot te geven en de opening mee te maken, maar daarna moesten ze terugkeren naar hun eeuwige bestemming. De organisatoren kunnen terugblikken op een zeer geslaagd eve nement, bezocht door de tienduizenden waarop ze hoopten. Karel Numan 5

Kakelepost - Schagen | 2013 | | pagina 5