Oproep Van de voorzitter Inhoud (belangrijk!!!) Hebt u ook zo genoten van de viering van 550 jaar marktrecht? Prachtig weer, twee dagen lang een reusachtige markt door heel Schagen en een prachtige tentoonstelling in de kerk op de Markt. Duizenden mensen bezochten een geslaagd feest. Inmiddels hebben we de draad weer opgepakt. Het is september en het verenigingsseizoen is weer begonnen. Op maandagavond kunt u weer terecht in de Nieuwe Nes. Kom gerust langs als u wat wilt weten over de geschiedenis van Schagen, als u iets kwijt wilt... of gewoon eens historisch wilt buurten. Vanaf 19.30 uur is er altijd wel iemand aanwezig. Er is zo langzamerhand heel wat op de computer te raadplegen. En natuurlijk houden wij ons altijd aanbevolen voor informatie, foto's, enz. Veel leesplezier! 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 550 jaar Markt 6 Het praatje aan de pomp klinkt niet meerf 14 Uit de Niestadt Beeldbank 16 Laatste teken van leven 19 Toen Nu De Bouwhistorische Commissie van het Westfries Genootschap is op zoek naar (oude) boerderijen, timmermanswerkplaatsen, schilderwerkplaatsen, smederijen, bakkerijen, een oude apotheek, een café, een oude kolfbaan enz. die nodig 'bewaard' moeten blij ven voor ze onherkenbaar veranderen door sloop of verbouwing. Ze mogen ook nog gewoon 'in bedrijf' zijn. De Commissie maakt uitgebreide beschrijvingen plus foto's van het geheel en van details. Veel van wat er nog is, wordt immers bedreigd. Wie iets weet te staan binnen of vlak buiten de grenzen van West Friesland, ook al gaat het maar om het gebouw, het casco, het vertrek van wat eens een werkplaats was of een smederij, of een boerderij, laat het weten. U kunt contact opnemen met Joop Schouten, Rensgars 5, 1741BR Schagen (tel.06-51618970), of Wim Dettmers, Tjallewallerweg 11, 1742MA Schagen (tel. 0224-214752) of aan de redactie van de Kakelepost. Karel Numan Robert Witsen Robert Witsen Karel Numan Robert Witsen [Industr. terr I Witte Paal Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2013 | | pagina 3