Altijd tijd voor een praatje over de gestegen literprijs Pompbediende exit I Zentveldt was een bekende naam onder autodealers in Schagen. Zij waren een periode ook gevestigd op 't Hoog (Noord). Links: Oldenburg Komrij begonnen in de jaren zeventig een nieuwe VW-garage aan de Langestraat, inclusief brandstofverkoop. van de Havenstraat een nieuw station. De Graaf sloot zijn oude pompen aan de Menisweg en bouwde in de jaren zeventig aan de achterzijde van het bedrijf een modern tankstation dat aan de (toen) nieuwe ontsluitingsweg kwam van de nieuwbouwwijk Waldervaart. Bijkomend voordeel voor beide tankstations is dat zij liggen aan de doorgaande weg N245 (door oud-Schagenaren nog vaak de 'S3' genoemd), waardoor zij van grote verkeers- tromen profiteren om voldoende liters om te zetten en ook de ruimte hebben voor een grote servicewinkel. Grote moderne tankstations zijn tegenwoordig vaak onbemand en het is altijd zelfoediening. Opvallend genoeg waren de laatste kleinere tankstations in het centrum, aan De Loet en de Dorpen, beide nog pompen met bediende. De pompbediende, vaak eigenaren als Jan Ligthart of Nic Snaas zelf, vulde netjes de auto af Altijd tijd voor een praatje over de gestegen literprijs, het weer, je andere auto of het laatste nieuws. Ook dat is verleden tijd. Alle overgebleven tankstations in Schagen zijn nu zelfoe- diening. In het gunstigste geval nog met een winkel erbij, maar ook steeds vaker uitsluitend onbemand. De pincode is koning geworden. De laatste pomp in het oude centrum was die van Snaas aan de Dorpen. De locatie was geheel vernieuwd en voldeed aan alle eisen. 12

Kakelepost - Schagen | 2013 | | pagina 12