Freek van Rooy i Nieuwe rubriek Freek van Rooy (1923-2006) woonde 46 jaar in Schagen. Hij werd geboren in Wilhelminaoord (Friesland), groeide op in Wieringerwaard en ging wonen in Schagerbrug. Daar werkte hij als automonteur bij garage De Moor. In 1960 verhuisde hij met zijn werk mee naar de Loet in Schagen. Hij woonde op loopafstand in de Veeteeltstraat en later aan de Parallelweg. Hij werkte vijftig jaar bij hetzelfde bedrijf en was daar een vertrouwd gezicht. Garage De Moor werd Automobielbedrijf Koopman, Opeldealer Boogaards en tenslotte Cremers. Op zondagochtend wandelde hij vaak met zijn fototoestel door Schagen. Hij fotografeerde pan den, waarvan hij wist dat ze gesloopt zouden worden. Het bleef niet bij een enkel gebouw. Hele straatbeelden werden vastgelegd en ingeplakt in boeken, gerubriceerd naar straat of wijk. In tegenstelling tot de Niestadt Collectie, die veelal uit nieuwsfoto's bestaat, fotografeerde Van Rooy ogenschijnlijk onbelangrijke zaken'. Hij wilde veranderingen in het straat beeld vastleggen en dat deed hij actiefin de periode 1960 2000 toen er veel veranderde in Schagen. De waarde van deze collectie ligt niet in fotografische hoogstandjes, maar in het consequent vastleggen van veranderende straatbeelden. Dat maakt de collectie uniek en bijzonder waardevol voor de historie van Schagen. De fotocollectie wordt nu beheerd door zijn dochter Dita de Haan. Zij stelt de door haar vader gemaakte foto's graag beschikbaar aan De Kakelepost. De komende tijd zullen zijn foto's aan bod komen in de nieuwe rubriek 'Toen en Nu'. Hobby stadsfotograaf

Kakelepost - Schagen | 2013 | | pagina 4