Van de voorzitter Inhoud Hoe kom ik bij de gegevens - Inmiddels is de gemeentelijke fusie een feit. Schagen is per 1 januari 2013 onderdeel van de nieuwe gemeente 'Groot-Schagen'. Hoe dat uit gaat pakken is nog een vraag. We houden de vinger aan de pols. De historische verenigingen binnen het fusiegebied hebben inmiddels een eerste overleg gehad. Doel: afstemming om t.z.t. met een geluid naar buiten te treden naar het nieuwe gemeentebestuur. Ondertussen gaat ervan alles gewoon door: In 2013 vieren we hier Vijfhonderdvijftig jaar marktstad'. Er staan feestelijkheden op stapel en Vreeburg organiseert een tentoon stelling waarin we een actieve rol spelen. We houden u op de hoogte! Inmiddels is via de internetsite van het Regionaal Archief Alkmaar heel veel historisch materiaal over Schagen te raadplegen. Hoe u dit materi aal kunt vinden is hierboven te lezen: Hoe kom ik bij de gegevens. Natuurlijk houden wij ons aanbevolen voor alle mogelijke spullen die te maken hebben met het Schagen van toen. Geen voorwerpen, daar is het museum voor maar alles op papier, foto's, brieven, folders, rekeningen, programmaboekjes, kasboeken, rekeningen, tekeningen en prenten is welkom. Gooi niets weg! Bel eerst iemand van de Historische Vereniging Schagen! Wij zijn blij met spullen, informatie, die u kwijt wilt. En verder, Veel leesplezier in deze Kakelepost. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Vier families Numan met een dubbele achternaam 6 'Schagen brand meester!' 11 Twee interessante lezingen 12 De Niestadt Beeldbank 14 Uit de Niestadt Beeldbank 15 Jeuk in Vreeburg 16 Een boerderij op de Dorpen Voor uw agenda In het voorjaar van 2013 hebben we de volgende lezingen op het programma staan: 23 januari 2013: Lezing door de heer Michiel Bartels, archeoloog voor Hoorn en omstreken, over archeologische vondsten in West- Friesland. 3 april 2013: Jaarvergadering met daarna een lezing van mevr. Jeanette de Ruijter over de archi tectenfamilie Vlaming. Let op de aankondigingen in de lokale media. Ga naar de website van het archief http://www.archiefalkmaar.nl Kies het tabblad Algemeen, dan Aangesloten gemeenten, naast het kaartje van de kop van NH kiest u Schagen. Binnen de tekst die dan verschijnt kunt u kiezen welke digitaal beschikbare informatie over Schagen aanwezig is. De verschillende mogelijkheden zijn onderstreept. Als u in plaats van het tabblad Algemeen op de tab Bibliotheek klikt kunt u kiezen of u de lokale kranten of de tijdschriften van de Histo rische verenigingen in de regio wilt inzien. De Kakelepost van 1986 - 2008 staat hier ook bij. Binnen afzienbare tijd zal de website een verandering ondergaan waarmee het zoeken nog eenvoudiger en dus klantvriendelijker zal worden. U kunt natuurlijk altijd terecht in de Nieuwe Nes. Op maandagavond vanaf 19.30 uur zijn hier doorgaans enige bestuursleden aanwezig die u kunnen helpen. Bel voor de zekerheid eerst even op. De telefoonnum mers kunt u vinden in het colofon van de Kakelepost. Ruud van de Pol Ruud van de Pol Robert Witsen Karei Numan Gerard van Nes Robert Witsen Bert Siezen Karei Numan Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2012 | | pagina 3