bureau en uiteindelijk kon in 2003 begonnen worden met het verzamelen van gegevens over de foto's. Een werk dat eigenlijk nooit zal eindigen. Bij het bekijken van al die (digitale) beelden bleek al snel dat de inbreng van het publiek heel belangrijk kon worden. Beeldbanken begonnen in die tijd net op te komen en dankzij museummedewerker en automatiseringsdeskundige Gerard van Nes was in de loop van 2002 de Niestadt Beeldbank een feit. Het aantal op internet gepubliceerde foto's steeg snel. In juli 2008 werd de 10.000 grens gepasseerd. In augustus 2010 werd de beeldbank ondergebracht in het Zijper Collectie Beheer Systeem (ZCBS) waarmee onder meer de zoekmogelijkheden aanzienlijk werden uitgebreid. Schatkamer van de tijdsgeest De Niestadt Beeldbank is volop in de belangstelling, niet al leen bij de inwoners uit de regio Schagen. Op de internet kan men ruim 20.000 foto's bekijken. Binnen het Zijper Museum zelfs alle 80.000! Jaarlijks surfen er ruim 10.000 verschillende bezoekers op de beeldbank. Gemiddeld worden daarbij ruim 40 foto's per bezoeker bekeken. Bijna dagelijks wordt via een speciaal formulier op de beeldbank, informatie over de foto's aangeleverd, die vervolgens verwerkt wordt en samengevoegd met de bestaande gegevens van de beeldbank. De tienduizen den foto's geven een bijzonder beeld van het leven in Zijpe, Schagen, Niedorp, Harenkarspel, Anna Paulowna, Wieringen en Wieringermeer (het verspreidingsgebied van de Schager Courant) in de jaren 1930 tot 1980. Deze waardevolle schat van tijdbeelden wordt wereldwijd bekeken. Herinneringen komen naar boven en verhalen blijven loskomen. Nieuwe rubriek 'Uit de Niestadt Beeldbank' Nadere informatie Artikel over de fotografenfamilie Niestadt: www.zijpermuseum.nl/niestadt/biografie Niestadt Beeldbank www.zijpermuseum.nl/nb De etalage. Voor de geschiedenis van Schagen en omgeving is het werk van de fotografen van grote betekenis geweest. De collectie beslaat bijna een eeuw en de opnamen geven een kijk op bijzondere gebeurtenis sen en het dagelijks leven. De Kakelepost start een nieuwe rubriek om dit rijke visuele verleden onder de aandacht te brengen. In 'Uit de Niestadt Beeld bank' worden de komende edities steeds enkele foto's van een toelichting voorzien. De winkel van de gebroeders Niestadt aan de Gedempte Gracht, rechts van modezaak Schmalz. Gerard van Nes 13

Kakelepost - Schagen | 2012 | | pagina 13