in de regio Schagen Er is een boek verschenen. Het boek van Jaap de Wit en - laten we dat niet vergeten - het boek van Nel de Wit. Een dik boek, een pracht van een boek. Het heet 'Boerenleven in de regio Schagen'. Zaterdagmiddag 29 september 2012 werd het gepresenteerd door Jaap zelf en de uitgever Pirola uit Schoorl. Het was een feestelijke presentatie. Met huldigingen alom. En dat was vol komen terecht. Jaap de Wit heeft jaren en jaren gewerkt aan de totstandkoming van dit standaardwerk, zoals het terecht werd genoemd in de Schager Courant van dinsdag 25 september. In het dagblad van die dag werd een gehele bladzij gewijd aan de toen aanstaande verschijning van het boek. Een trotse en blije man presenteert zich daar naast de titel van het artikel: Schager boerenleven vereeuwigd. Met zijn rechterhand wijst hij naar die titel daarmee zeggend: zie je wel, het is me gelukt en dat maakt me een gelukkig mens. Cees Zwaag, de voorzitter van het bestuur van het Boerderij- en Rijtuigenmuseum Vreeburg, heette alle genodigden, familie, vrienden en kennissen welkom. Hij prees zich gelukkig zoveel belangstellenden in de ruime ruimte van het rijtuigenmuseum te mogen ontvangen. Vervolgens nam Willem Messchaert als ceremoniemeester het van hem over. Ina Broekhuizen bewondert het prachtige boek onder toeziend oog van de schrijver en zijn echtgenote. Boerenleven Daar is geen eene Stand in het Maatschap/ijk leven Zoo Edel en zoo Oud, als wel den Boerenstand. Ver boven alle Bang, hoe hoog geacht, verheven, Is zij de Bron en Spil, van welvaard in elk land. Weg trotsche Adel, met uw ingebeelde waarde, De Boerenadel is veel ouder dan uw Stam. Hun Stamboom neemt begin bij 't vormen dezer Aarde, De uwe, toen men Dwaaslijk, Schijn voor Zijn op nam. Geen Zeeman stak in zee, geen Visscher voer ter Neering, Geen Kunstenaar vond Boem, Geen Ambachtslieden werk, Geen Geestelijkheid bestaan, Geen Kastelein verteering, W/as er geen Boerenstand, tot steun van Land en Kerk. Weg! Stedelingen met uw laffe Spotternijen, Op boere lompheid. Zwijg, uw schimp heeft niets om 't lijf. Want zonder Boeren moest gij honger lijen. Heil zij den Boerenstand! Gezegend haar bedrijf!

Kakelepost - Schagen | 2012 | | pagina 4