Van de voorzitter Inhoud De Geleerde in fijn Kamer, ïéwasjSSSSeasssï Verborgen Verleden in 2012 Begin februarien stevig winter. Ondertussen gebeurt er in en om Schagen van alles. Markt 18 krijgt langzaam maar zeker haar vorm. De gemeentelijke fusie met Zijpe en Harenkarspel krijgt haar beslag; de naam is er: Schagen. U hebt via de Schager Courant mee kunnen praten: er komt een 'Canon van Schagen'. Volgend jaar heeft Schagen 550 jaar marktrecht. Het heeft mede de centrumfunctie van de stad bepaald. Waard om aandacht aan te besteden, dus! Bovendien heeft Schagen in 2015 zeshonderd jaar stadsrechten. Een vreemde geschiedenis, want we hebben ze een paar keer gekregen. Er is inmiddels een stichting opgericht om die viering in goede banen te leiden. Er gebeurt dus heel wat in historisch Schagen. Ondertussen wens ik u veel leesplezier met deze Kakelepost 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 De Bloeiende Aloë 9 Jaarvergadering 10 Struikelstenen 12 De arrenslee uit het kasteel van Schagen? 14 Ludovicus Hondius en zijn poëzie 19 Wafels bakken en... we houden ons aanbevolen voor uw verhalen, ideeën, foto's enz. In maart is weer een nieuwe serie Verborgen Verleden van start gegaan Het programma zal steeds worden uitgezonden op zaterdag om 20.15 uur op Nederland 2. Afl. 1 - Joost Prinsen Afl. 2 - Peter van der Vorst Afl. 3 - Jetty Mathurin Afl. 4 - Cees Geel Afl. 5 - Sophie Hilbrand Afl. 6 - Bennie Jolink Afl. 7 - Lenny Kuhr Afl. 8 - Marc-Marie Huijbregts 10 maart 17 maart 24 maart 31 maart 7 april 14 april 21 april 28 april In de aflevering van 31 maart, waarin de n ouders V3n de acteur cees Geel worden gezocht, wordt de Nieuwstraat in Schagen be- e o heeft I 'H,f>rische ^niging Sohagen e.o. heeft aan deze uitzending een bijdraae geleverd door onderzoek te doen naar de eigenaars en bewoners van de logementen Brantenaar en Het Zwaantje. Karei Numan Ton Veldman Fred Timmer Dr. Henk Florijn Bert Siezen Fred Timmer

Kakelepost - Schagen | 2012 | | pagina 3