Van de voorzitter Inhoud Als u er niet bij bent geweest, hebt u iets gemist. De eerste lezing van dit seizoen werd op woensdag 19 oktober verzorgd door rasverteller Jan Bremer over het ontstaan van de Noordkop. Met een verhaal, doorspekt met anekdotes, wist hij zijn publiek tot de laatste minuut te boeien. De zaal was goed gevuld, maar u had er nog bij gekund. De volgende lezing is op woensdag 18 januari 2012. Harry de Raat vertelt dan over het Regionaal Archief in Alk maar. De j aarvergadering is op woensdag 18 april 2012 met na afloop een lezing waarover u nog nader geïnformeerd zal worden. Ondertussen gebeurt ervan alles. In de Schager Courant hebt u kunnen lezen over de "Canon van Schagen" die er gaat komen. Er is een eerste indeling in 40 vensters gemaakt; we verwachten van u aanvullingen, wensen, opmerkingen.... En zoals altijd ligt er weer een boeiend nummer van de Kakele- postvoor u. Vol lezenswaardige artikelen. Als u een interessant verhaal hebt, laat het ons weten. Hebt u foto's of ander historisch materiaal, bel een bestuurslid. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 De Roggeveenstraat, een wormvormig aanhangsel 6 Religie in Schagen 9 Het Schager glasraam 12 Verraders in Schagen 15 Getoverde humor 16 De roofoverval op het Schager postkantoor 22 Het wielhuis en het huis van Berouw En verder..veel leesplezier! Peter Groenveld Philip van der Zee Fred Timmer Ton Veldman Bert Siezen dr. J.L. van der Pauw Karei Numan uitf. t Burger, S'tbiijtvu Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2011 | | pagina 3