te zeer de stilte verstoren, waarin het PTT-personeel gewoon is haar werk te doen. De redding lijkt nabij als aan de Oude Slotstraat een perceel grond wordt gevonden dat aansluit op het terrein van de telefooncentrale aan de Herenbosstraat. Het Rijk koopt de grond aan en de Rijksgebouwendienst komt met een bouwplan. Maar het is intussen 1940 en WOU steekt een spaak in het wiel. De Duitsers bouwen aan de Oude Slotstraat een bunker. Deze wordt na 1945 weliswaar door de gemeente Scha- gen bovengronds afgebroken, maar de fundamenten blijken zo zwaar dat van nieuwbouw op deze plek wordt afgezien. Daarom blijft het Schager postbedrijf ook na de oorlog kantoor houden aan de Laan, waar in 1952 de zo lang uitgestelde restau ratie wordt voltooid. Met de daarop volgende groei van Schagen komt het echter opnieuw in ruimteproblemen. In 1972 kunnen deze provisorisch worden opgelost door de afdeling bestellin gen onder te brengen in de leegstaande Technische School aan de Nijverheidsstraat. Zes jaar later komt aan alle nood een eind, want op 10 april 1978 openen directeur en personeel met grote vreugde op Nieuwstraat 14 de deuren van het nieuw gebouwde hoofdpostkantoor. Een postagentschap wordt opengesteld in het winkelcentrum Waldervaart. Niemand kan op die dag ver moeden dat het postkantoor in 2009 zijn deuren zal sluiten, als onderdeel van een landelijke reorganisatie van het postwezen. Aan 159 jaar postkantoor Schagen komt een abrupt einde. De hulppostkantoren werden bevoorraad met paard en wagen. De Schager PTT had een eigen brandweer. Op deze foto gemaakt in juli 1959 zien we v.l.n.r.: Henk Kruise, C. Broekhuisen, H. Reinders, Jaap Molenaar (van de sigarenwinkel), Jan Beerepoot, F. Stam, Bas Schouten (postbesteller), Cees Smit, en Koster (later directeur van de PTT). Niestadt collectie Zijper museum. De laatste jaren 6 Peter Groenveld

Kakelepost - Schagen | 2011 | | pagina 6