Van de voorzitter Inhoud We zitten inmiddels dik in de herfst. Wintertijd, de dagen korten, de bladeren vallen van de bomen. En juist in deze tijd is er veel aandacht voor afbeeldingen van Schagen. De ingebruikname van de Bok-route heeft ertoe geleid dat er weer enkele schilderijen van Cornelis Bok voor de dag zijn gekomen. Deze keer zelfs een groepsportret op Texel; u hoort er te zijner tijd meer over. En de initiatiefnemers van de oeuvre-tentoonstelling van het werk van Jan Koning die eind november te zien was in het Slot, werden werkelijk overstelpt met schilderijen. Wellicht kan deze overvloed in overleg leiden tot een soort van inventarisatie van het werk van Jan Koning. Zeker van belang voor de historie van Schagen. Voor beide Schager schilders geldt dat niemand weet hoeveel en welke afbeeldingen van Schagen zij hebben gemaakt. Wie weet wat er nog voor de dag komt Zoals u wellicht weet gaat het Regionaal Archief in Alkmaar - waar ook het oud-archief van Schagen ligt - verhuizen van Alkmaar-Noord naar de Bergerweg. In verband daarmee is het archief in december kort gesloten en worden bezoekers in 2011 in de nieuwe studiezaal aan de Bergerweg verwacht. Het depot daar is dan nog niet klaar en stuk ken worden een aantal keren per dag aangevoerd vanuit het oude depot. Tijdig per computer aanvragen dus, of., geduld hebben. De redactie van de Kakelepost stelt het zeer op prijs als u de artikelen niet alleen leest, maar er ook op reageert. Aanvullingen en verbeteringen zijn van harte welkom; het blad wordt er alleen maar interessanter van. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Hoe Schagen geen watertoren kreeg 8 Een kroegentocht door de tijd 16 De verzuiling in Schagen, deel 3 19 Een Amsterdamse voet Veel leesplezier! Fred Timmer Peter Groenveld Karet Numan J.N. de Wit Bert Siezen Koffiehuis De Posthoorn werd in de negentiende eeuw gevestigd in een voorgebouw van het Schager slot. Schilderij van Jan Koning. Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2010 | | pagina 3