Van de voorzitter Inhoud Contributieverhoging Het is inmiddels eind mei. We hebben al prachtige dagen achter de rug; het lijkt zomer te gaan worden. Het verenigingsseizoen loopt op een einde. We hebben goed bezochte, korte, maar krachtige jaarvergadering gehad, waarop het voltallige bestuur werd herbenoemd en plan nen mag gaan maken voor het volgende verenigingsjaar. En dat wordt een bijzonder jaar! De Historische Vereniging Schagen e.o. bestaat dan 25 jaar! Dat we daar aandacht aan gaan besteden spreekt voor zich! Op welke manier, dat hoort en merkt u nog. Een paar weken geleden ontvingen wij van de familie Staverman een doos vol interessant materiaal over hun kaasmuseum. Onze hartelijke dank daarvoor. Misschien brengt dat anderen op een idee. Wij houden ons aanbevolen. En verder Een goede zomer met veel mooi weer En veel leesplezier met deze Kakelepost. De contributie van de Historische Vereniging Schagen en Omstreken is al vele jaren 15,00 euro per jaar. Wegens hogere kosten i.v.m. de nieuwe uitgave van de Kakelepost in A4 formaat, een huurverhoging van ons kantoor in De Nieuwe Nes en kosten ontwikkeling website zijn we genoodzaakt de contributie te verhogen van 15,00 naar 17,50. De contri butie van een huisgenoot blijft onveranderd op 5,00. Aldus besloten in de ledenvergade ring van 22 april 2010. 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Verzetsverhalen 7 Een blik op de toekomst 8 Een schidingspaal op de West- Friese zeedijk 10 De verzuiling in Schagen, deel 1 14 De aanhouder wint 15 Tentoonstelling Leonard Roggeveen In 1972 werd Het Nederlandse Kaasmuseum aan de Hoep officieel geopend. Nico Braak, penningmeester. Fred Timmer Bert Siezen Karei Numan J.N. de Wit Ruud van de Pol Ruud van de Pol Fred Timmer 3

Kakelepost - Schagen | 2010 | | pagina 3