Van de voorzitter Inhoud Leonard Roggeveen Tentoonstelling over Leonard Roggeveen Bij het Historisch ArchiefWestland in Naaldwijk wordt door archivaris J.J. Buskes een tentoonstelling voorbereid over het leven en werk van de in Schagen geboren kinderboekenschrijver Leonard Roggeveen. Deze tentoonstelling zal van 27 april- 18mei2010 in de bibliotheek in Naaldwijk te zien zijn. Tevens wordt door de Video Journaalgroep s-Graven- zande een documentaire gemaakt over Leonard Roggeveen. In de documen taire wordt niet alleen materiaal uit de tentoonstelling verwerkt, maar zal ook authentiek filmmateriaal van de schrijver zelf te zien zijn (gemaakt in de jaren '30 van de vorige eeuw). Meer informatie over Leonard Roggeveen kunt u vinden in de Kakelepost van oktober 2009. De winter - een echte, met sneeuw en ijs- lijkt nu toch zo langzamerhand plaats te maken voor het voorjaar. De dagen lengen. De paasveetentoonstelling komt er straks weer aan, de voorbereidingen voor het jaarlijkse Rondje Cultuur voor de middelbare schooljeugd zijn in volle gang en straks is het weer 'folklore-tijd'. Vrijwel elke maandagavond zijn bestuursleden van uw vereniging in de werkruimte in de Nieuwe Nes druk bezig. Krantenknipsels worden geordend in een overzichtelijk, hanteerbaar hangmappensysteem en heel veel historisch materiaal wordt in de computer gezet. Een website is in de maak; over enige tijd kunt u thuis het een en ander raadplegen. Maar er is nog voor maanden werk! Als u een handje mee wilt helpen, kom dan langs, op maandagavond van 19.30 tot 22.00 uur in de Nieuwe Nes! In deze Kakelepost vindt u ook de aankondiging voor de jaarvergadering met een zeer interessante lezing. Dan zullen we ook het een en ander melden over activiteiten tijdens ons jubileumjaar. De Historische Vereniging Schagen e.o. bestaat straks 25 jaar! 2 Colofon 3 Van de voorzitter 4 Jaarvergadering en lezing 4 Verzetsverhalen 8 Reacties van lezers 9 Boekbespreking 10 Meester Veltman als auteur 12 Willem, bastaard van Holland 13 Pijpenwroeter of pijpenpeuteraar 14 Zuster Agnes, Diamanten Bruid 21 Uw spraak verraadt u 22 Bij een klassenfoto uit 1904 Veel leesplezier. meesterlijk verteller Ruud van de Pol Fred Timmer Philip van der Zee Ruud van de Pol Fred Timmer Gerard koel Fienk Kok Ruud van de Pol

Kakelepost - Schagen | 2010 | | pagina 3