volledig voldeed aan de kerkelijke eisen. De boeken werden uitgegeven door F.H.J. Bekker in Amster dam, een uitgever met het predikaat 'Uitgever van Z.H. den Paus'. De inhoud is doortrokken van de sfeer van het Rijke Roomse leven. Wij kunnen ons niet meer voorstellen dat de jeugd hier ooit van heeft gesmuld. Ik ben benieuwd of er in Schagen en omgeving nog boeken van deze Schager schoolmeester bewaard zijn gebleven. in het leerjaar 1916/1917 behaald door H. Durenkamp. Deze was toen leerling aan het Instituut St. Louis in Oudenbosch een belangrijke RK onderwijsinstelling met internaat. De werken van meester Veltman voldeden aan alle eisen die in dertijd aan lectuur voor katholieke jongeren werden gesteld, wat te zien is aan het evulgetur aan de achterzijde van de titelpagina. Hiermee werd door de rooms-katholieke censor aangegeven dat het een door een katholieke auteur geschreven boek was dat r Veltman als auteur i Voorlopig overzicht van de boeken van Cornelis Veltman, alias Cornells van Schagen Titel Auteur Uitgever Jaar Uitvoering De liefde en het kruis Ottmar Lautenschlager C. van Schagen F.H.J. Bekker z.j. 115 pagina's Twee vriendinnen C. van Schagen Bekker z.j. 80 pagina's Jetje van den invalide C. van Schagen F.H.J. Bekker z.j. De kolenbrander C. van Schagen Bekker z.j. uit het Duits Naar de kazerne C. van Schagen onbekend 1893 onbekend Kinderen van Maria: een Jozef Spilman Bekker 1897 88 pagina's verhaal van de bergbewoners C.van Schagen van den Kaukasus De bedelaar van Konstantinopel C.van Schagen F.H.J. Bekker 1897 96 pagina's en andere verhalen In het Duitsche oerwoud Herman Tiemann C. van Schagen Maatschappij de Katholieke illustratie 1898 Heintje, de vroolijke kleermaker C.van Schagen F.H.J. Bekker 1900 uit het Frans Laurentia C.van Schagen Bekker 1904 236 pagina's Necodas: een verhaal uit C. van Schagen F.J.H. Bekker 1905 303 pagina's den tijd van de verwoesting van Jerusalem Liefde overwint alles C. van Schagen Bekker 1905 96 pagina's De vluchteling C. van Schagen Bekker 1905 De blinde van den Wolvenhof C. van Schagen Bekker 1906 78 pagina's De twee broeders C. van Schagen Bekker 1910 83 pagina's Alles voor Allen C.van Schagen Bekker 1912 243 pagina's Ruud van de Pol 11

Kakelepost - Schagen | 2010 | | pagina 11